Антимонопольний комітет України за результатами розслідування виявив низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію “маслом” та “сиром”. Одне із таких підприємств виявили на Франківщині.
Такі «немасло» та «несир», окрім магазинів та ринків, могли потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ, пише пресслужба АМКУ.
На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян рішеннями АМКУ були накладені штрафи:
- ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) – 2 800 000 грн.
- ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 84 892 000 грн.
- ТОВ «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 9 459 200 грн.
- ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) – 6 900 000 грн.
- ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) – 4 022 000 грн.
- ТОВ «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) – 3 500 000 грн.
На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є можливість здобути переваги перед іншими конкурентами та бажання збільшити свій дохід. Через це вони заплющують очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача. А їхня продукція – навіть може становити загрозу здоров’ю людей.
З точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом».
Варто зазначити, що деякі виробники вдаються до виготовлення неякісної продукції не вперше.
Отже, загальна сума штрафів, накладена АМКУ на недобросовісних виробників молочної продукції у 2020 році, становить понад 140 млн грн. При цьому Комітет продовжує розгляд справ і щодо інших подібних порушників конкурентного законодавства, рішення по яким будуть прийняті в 2021 році.