-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Антисептик чи дезінфектор − яку рідину коли застосовувати

-Реклама-spot_img
spot_img

Ще два роки тому ці питання нас зовсім не хвилювали. Подумаєш, купували якусь хімію в магазинах. Це не мало великого значення. Але тепер від вибору правильного засобу залежить наше здоров’я. Схоже, що ця хвороба не збирається відступати. Тож ми маємо озброїтись усіма необхідними запобіжними засобами. Ми спробуємо розібратись у тому, що краще обрати. Для тих, хто не любить багато читати, одразу скажемо − найкраща речовина, це етиловий спирт. Спиртом можна обробляти руки, поверхні, що завгодно. Але краще розвести його до концентрації 70-80%. 

Що таке дезінфекція

Це обробка будь-яких неживих поверхонь з метою дезактивації хвороботворних чи інших мікроорганізмів, що на ній знаходяться. Тут треба трішки відійти в бік та згадати шкільний курс біології. 

Отже, бактерії можуть довгий час зберігати життєздатність, знаходячись на дереві, металі, пластику, кераміці. Такі самі властивості мають й віруси. Вони теж здатні зберігати активність, знаходячись довший час за межами живого організму. В залежності від типу та виду мікроорганізму, час “виживання” може коливатись від декількох годин до декількох місяців. 

- РЕКЛАМА-

Але у будь-якому випадку, хвороба може передаватись від однієї людини до іншої, навіть без прямого контакту між ними. 

Щоб запобігти такій передачі, потрібно використовувати дезінфікуючі засоби. Обробляти ними ті поверхні, з якими найчастіше контактують люди. Як мінімум − ручки дверей, клавіатури електронних пристроїв тощо. В ідеалі потрібно обробляти все, що тільки можливо. 

Для дезінфекції, як правило, використовують розчини на основі хлору. Але вони не завжди є під рукою. Найбільш універсальним та ефективним засобом рахується спиртовий розчин. В концентрації етанолу 70-80%. 

Що таке антисептична обробка

Це те саме, що й дезінфекція, але обробляємо ми вже не поверхні, а шкіру чи слизові оболонки людини. Відповідно, засоби мають бути менш токсичними, з меншою кількістю побічних ефектів. Тут теж варто згадати дещо з біології. 

Наша шкіра − це міцний та надійний захист від проникнення в організм сторонніх речовин чи мікроорганізмів. Але вона вкриває далеко не 100% поверхні нашого тіла. Ще є слизові оболонки та різні отвори. Відповідно, мікроб майже не має шансів проникнути в наш організм через шкіру. Але може зробити це через слизову. 

Й ми самі йому допомагаємо це зробити. Коли торкаємось руками обличчя, очей, вух, рота. Це робить кожна людина. Виконуючи інстинктивні жести, запрограмовані на підсвідомому рівні. Як би ви не тренували витримку та самоконтроль, ви не зможете позбутись цього. 

Тому єдиний шлях захисту − це обробка рук спиртовим розчином. Часта й ретельна. 

Який розчин варто обрати для антисептичної обробки

Найкраще − етиловий спирт в концентрації 70-80%. Для більшої надійності в розчин можна додати ще перекис водню. Тоді ви знищите буквально все, що може нести загрозу вашому здоров’ю. А щоб антисептик не пошкодив шкіру, до його складу додають зовсім трішки гліцерину. Ця речовина запобігає пересиханню шкіри під час обробки.

Джерело – https://vodka-ua.luxe/

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні