Смачний, насичений корисними вітамінами, з сухофруктів та горіхів батончик “Бандерівський” з’явився на початку повномасштабного вторгнення.
Про появу рецепту, волонтерів, які долучились до справи розповіла FrankoNews спів-ініціаторка проєкту Наталя Сербин.
Рецепт та створення
“ІДЕЯ ЦЬОГО ПРОЄКТУ ЗАРОДИЛАСЬ ПІД ЧАС ВОЛОНТЕРСТВА У “КОШИКУ ЗДОРОВ’Я”. ТАМ І СТВОРИЛИ РЕЦЕПТ. ПІД ЧАС ПОВНОМАСШТАБНОГО ВТОРГНЕННЯ ПРОЄКТ ДУЖЕ ПІДТРИМАЛИ У “FOP GALICIA”, – КАЖЕ НАТАЛЯ СЕРБИН.
Рецепт вдосконалювали кілька разів. Наразі калорійність одного батончика – близько 500 калорій. Під час останнього вдосконалення рецепту вирішили додавати протеїн.
“МИ МАЄМО ЦІЛЬ, ВИГОТОВЛЯТИ БАТОНЧИК З ПРОДУКТІВ ЯКІ Є В УКРАЇНІ. ВРАХОВУЮЧИ ЇХ СЕЗОННІСТЬ”, – КАЖЕ ПАНІ НАТАЛЯ.
Серед складових є курага, інжир та інші сухофрукти, які імпортують до України, і вартість яких зростає через логістику.
“ЗАРАЗ В УКРАЇНІ ВАЖКО ЗНАЙТИ ЯКІСНІ СУХОФРУКТИ НА ЗАМІНУ ІМПОРТОВАНИМ. НАПРИКЛАД, ГРУША ЗАМІСТЬ ІНЖИРУ, ЧИ СУШЕНИЙ ГАРБУЗ ЗАМІСТЬ КУРАГИ. ЗАМІННИКІВ МАЛО ТА Й ТОГО СТАНУ ПРОСУШУВАННЯ, ЯКИЙ ПОТРІБЕН МАЙЖЕ НЕМА”, – РОЗПОВІДАЄ НАТАЛЯ.
Сировину для батончиків закуповують у Києві, в оптових продавців. Франківці ж приносять горіхи і груші, яблука.
“МИ СПІВПРАЦЮЄМО З КИЇВСЬКОЮ ОРГАНІЗАЦІЄЮ “БОРЩАГІВКА”, ТАМ ЛЮДИ ЖИВУТЬ БІЛЯ НАЙБІЛЬШОГО ОПТОВОГО РИНКУ І ВОНИ ПЕРЕДАЮТЬ НАМ СУХОФРУКТИ, – КАЖЕ ВІДПОВІДАЛЬНИЙ ЗА ЛОГІСТИКУ У ПРОЄКТІ ДЕНИС.
Важить батончик 100 грам, та якщо рахувати лише актуальну ціну сухофруктів – то собівартість можна оцінити у 25 грн, зазначила спів-ініціаторка проєкту.
Команда волонтерів
“КОМАНДА ЗІ СПІЛЬНИМИ ЦІННОСТЯМИ І ПЕРЕКОНАННЯМИ. КОЖНА ЛЮДИНА, ЯКА ДО НАС ПРИХОДИТЬ, МАЄ НАВЧИТИСЬ РОБИТИ ВСЕ. ТОБТО У КОМАНДІ ВСІ МАЮТЬ БУТИ ВЗАЄМОЗАМІННІ. КОЖЕН МАЄ СВОЇ ОБОВ’ЯЗКИ І ЗАВДЯКИ НИМ ПРОЄКТ ПРАЦЮЄ. ТУТ КОЖЕН ВІДПОВІДАЄ ЗА СВІЙ НАПРЯМОК”, – КАЖЕ ПАНІ НАТАЛЯ.
Наразі у проєкті волонтерство займає від 3 до 4 години. Такий час пояснюють тим, що за цей час волонтери не втомлювались та не виснажувались і могли повертатись ще.
Серед волонтерів також є й діти військовослужбовців.
Один волонтерський день – це приблизно 150 вручну виготовлених батончиків.
Пані Віра з Кривого Рогу є волонтером-технологом у проєкті “Бандерівський”.
“МОЯ ДІЯЛЬНІСТЬ РАНІШЕ БУЛА ТЕЖ ПОВ’ЯЗАНА З ХАРЧУВАННЯМ, В ОСНОВНОМУ З ДИТЯЧИМ, ТОБТО МЕНЮ ДЛЯ ДИТЯЧИХ САДОЧКІВ, ЗАКЛАДІВ. РАНІШЕ ПРАЦЮВАЛА КУХАРЕМ. КОЛИ ДІЗНАЛАСЬ ПРО ЦЕЙ ПРОЄКТ ВІН МЕНЕ ДУЖЕ ЗАЦІКАВИВ”, – РОЗПОВІДАЄ ВОЛОНТЕРКА ПАНІ ВІРА.
Команда волонтерів, безпека на виробництві батончиків на високому рівні.
“МЕНЕ ВРАЗИЛО, ЩО ЛЮДИ НЕСУТЬ СЮДИ НАСІННЯ, ГОРІХИ, І КОЛИ МИ РОБИМО ТОГО БАТОНЧИКА, КОЖНА З НАС ВКЛАДАЄ ЧАСТИНКУ СЕБЕ.
ТУТ (СЕРЕД ВОЛОНТЕРІВ – РЕД.) Є ЛЮДИ І З МАРІУПОЛЯ, І З ЛИСИЧАНСЬКА – У КОЖНОГО Є СВОЯ ІСТОРІЯ. СОЛОДКІСТЬ ТОГО БАТОНЧИКА – ЦЕ ТАКА НАША ПОДЯКА КОЖНОМУ З ВОЇНІВ”, – НАТХНЕННО РОЗПОВІДАЄ ПАНІ ВІРА.
Шлях з Франківська до воїнів
Батончики у волонтерів можуть взяти рідні воїнів, коли готують посилки на передову. Пані Наталя каже, що такі випадки не рідкість. Також партії батончиків відправляють окремим бригадам.
“МИ ПЕРЕДАЄМО НА ФРОНТ БАТОНЧИКИ, А ВІЙСЬКОВІ НАМ ПЕРЕДАЮТЬ МЕД. ЇМ ПРИВОЗЯТЬ ВОЛОНТЕРИ, ЧИ ЛЮДИ ПЕРЕДАЮТЬ, А НА ФРОНТІ ЦЕ НЕ ЗАВЖДИ ПОТРІБНО І, ЗНАЮЧИ, ЩО В НАС ЦЕЙ ПРОДУКТ БУДЕ ЗАДІЯНИЙ, ВОНИ ПЕРЕДАЮТЬ”, – РОЗПОВІДАЄ ПАНІ НАТАЛЯ ПРО ВЗАЄМОДІЮ З ВІЙСЬКОВИМИ.
Воїни, які отримують батончики відправляють фотозвіти з позицій.
Допомогти волонтерам проєкту можна фінансово, за реквізитами
4441114450765142
PayPal [email protected]
Або ж надавати сировину, сушені фрукти, почищені горіхи, насіння, мед.