Банки під час війни: що змінилось?
Диван на коліщатках в темній вітальні

Банки під час війни: що змінилось?

Автор: Ігор Василик
01/09/2023 19:21
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Азов

24 лютого 2022 року стало датою, яка змінила життя багатьох українців. Зміни торкнулися й банківської системи, але що саме тепер по іншому? Розповідаємо, як працюють банки в Україні під час воєнного стану.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Відділення

У 2023 році понад 90% відділень банків повністю функціонують. Припинили роботу лише ті філії, що знаходились на території, які окупував ворог: українські банки наразі не працюють в більшій частині Донецької, Луганської та Херсонської областей. За законом, відділення можуть працювати лише у випадку, якщо відсутня загроза життю та здоров’ю населення, а тому керівники установ приймають відповідні рішення з огляду на безпекову ситуацію в регіонах.

Наприклад, 90%+ філій Ukrsibbank https://ukrsibbank.com продовжують працювати у звичайному режимі, а щоб уникнути наслідків блекауту, установа доєдналась до мережі Power Banking, яка дозволяє надавати послуги навіть під час відсутності електропостачання.

Графік

Графік роботи більшості банків, як правило, не змінився: працюють установи з 8-9 ранку до 17 – 18 години вечора. Зміни в годинах роботи наразі спостерігаються в відділеннях, які знаходяться в Миколаївській та Харківській областях: наприклад, в цих регіонах філії Ukrsibbank працюють з 9 до 16-17. Час роботи банків постійно змінюється в залежності від ситуації в тому чи іншому регіоні.

Під час повітряної тривоги будь-які відділення банків припиняють роботу до оголошення відбою. Що стосується банкоматів, то частина з них перестала працювати цілодобово з огляду на комендантську годину, запроваджену в країні. Ознайомитись з актуальним графіком роботи банку можна на сайті установи.

Ліміти

Після введення воєнного стану набули дії певні обмеження:

  • Ліміт зняття готівки в Україні — 100 тисяч гривень на добу;
  • Ліміт зняття готівки за кордоном — 12,5 тисяч гривень на тиждень;
  • Безготівкові розрахунки в Україні — без обмежень;
  • Безготівкові розрахунки за кордоном — 100 тисяч гривень на місяць.

Нерідко користувачі стикаються з відсутністю можливості здійснення переказів з гривневого українського рахунку на іноземний банківський рахунок, що також пов’язано з забороною НБУ. 

Послуги

Кредитні канікули. Майже всі банки, з огляду на ситуацію, ще в лютому-березні 2022 року ввели кредитні канікули та навіть не нараховували відсотки за кредитами протягом 3-6 місяців. З часом, нарахування відсотків було повернено, а дія кредитних канікул закінчилась. Наразі ж за несвоєчасне внесення платежів за кредитом штрафи та пені, згідно з законом, не нараховуються, однак відсотки все ж додаються.

Гарантування вкладів. До повномасштабного вторгнення, Фонд гарантування вкладів повертав до 200 тисяч гривень з одного рахунку. Наразі Фонд відшкодовує 100% вкладів незалежно від їх суми та кількості.

Картки. Картки, дія яких закінчилась, пролонгуються автоматично, однак користувачі можуть замовити доставку, оформити віртуальну картку та отримати нову картку через агента банку.