Асоціація конституційного правосуддя країн Балтійського та Чорноморського регіонів (BBCJ) узгодила спільну позицію з питання притягнення суддів КС РФ до відповідальності за створення передумов для анексії Криму.
Про це йдеться у документі, який є у розпорядженні УП.
У декларації підкреслюється, що BBCJ проінформована, що 6 березня 2018 року Генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти суддів Конституційного Суду РФ за їх участь у здійсненні агресії проти України.
Також у документі йдеться про Постанову парламенту Грузії про грубе порушення прав людини на окупованих РФ територіях Абхазії та Південої Осетії.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Крім цього, Асоціація взяла до уваги Декларацію парламенту Молдови про відкликання російських військових сил з території країни.
На основі принципів, проголошених у Декларації про створення BBCJ, наголошується, що окупація РФ територій України, Грузії і Молдови є серйозним порушенням міжнародного права та актом агресії, який неодноразово засуджували Генасамблея ООН та ПАРЄ.


BBCJ у цій декларації підтверджує спільну Батумську резолюцію, у якій судді КС РФ звинувачуються у створенні передумов для анексії Криму.
“Не існує більш дискримінаційного рішення, ніж використання конституційного правосуддя для внутрішньої легалізації серйозних порушень міжнародного права”, – наголошує Асоціація.
Підкреслюється, що невідворотність відповідальності за агресію є необхідною передумовою для забезпечення
міжнародного миру і безпеки та запобігання міжнародним злочинам.
“BBCJ підтримує позицію України, Молдови та Грузії щодо засудження агресії РФ та порушення прав людини на окупованих територіях”, – йдеться у заяві.
Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що голову і 18 суддів КС РФ підозрюють у зумисних діях щодо зміни меж території та державного кордону України; в порушенні порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 ККУ).
Джерело