-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Бере участь у обмінах полоненими та воює на найважчому напрямку фронту: історія старшого сержанта Олександра Мурашова. ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Старший сержант Олександр Мурашов з позивним «Фін» служить майстром-сержантом III категорії цивільно-військового співробітництва у 5-ій окремій штурмовій Київській бригаді, посада предбачає участь у обмінах полоненими, пошуку зниклих безвісти, супроводі полеглих захисників «на щиті». Оскільки його військова кар’єра почалась вже наступного дня після повномасштабного російського вторгнення, 25 лютого 2022року, захисник пройшов великий шлях від водія, старшого водія, командира відділення до старшого відповідального по виїздах на бойові завдання у найзапекліших боях на Донеччині.

Військовослужбовець у спеціальному для Правди.іф  інтерв’ю розповів про проведення обмінів полоненими, з якими викликами стикаються рідні зниклих безвісти бійців. Поділився досвідом важких боїв бригади на Донецькому напрямку, окреслив роль дронів та їх еволюцію у російсько-українській війні,  і невід’ємного процесу рекрутингу в 5 ОШБр зокрема.

Досвід обмінів полоненими

Хоча Олександр Мурашов нещодавно обіймає посаду майстра-сержанта  цивільно-військового співробітництва, про обміни полоненими може розповісти чимало. Він їх провів шість ще у 2022 році та на початку 2023 року. Це були різні за чисельністю групи: від 20-ти до 50-ти українських військовослужбовців.

Бере участь у обмінах полоненими та воює на найважчому напрямку фронту: історія старшого сержанта Олександра Мурашова. ФОТО

«Кожного разу повертаєш хлопців з великим щастям. Везеш до сім’ї, до рідні, які не знали, чи знову побачаться. Наші військові дуже виснажені: могли бути від  мінус десяти до сорока кілограмів у вазі, у домашньому взутті та піжамних штанах. Їм дозволяли випити 150-200 грамів води в день. І це порівнюючи з  гладко вибритими та чисто одягненими російськими полоненими», – ділиться старший сержант.

Раніше, каже військовослужбовець, обміни полоненими та тілами воїнів були «чистими», обидві сторони ретельніше дотримувались правил угоди. І тільки внаслідок кропіткої наполегливої відповідальної роботи спеціалістів ми бачили позитивний результат.

- РЕКЛАМА-
Бере участь у обмінах полоненими та воює на найважчому напрямку фронту: історія старшого сержанта Олександра Мурашова. ФОТО

За його словами, також особливо вразливими у нашому суспільстві наразі залишаються родичі зниклих безвісти захисників, які до останнього не втрачають надії обняти рідну людину. Цим вправно користуються інтернет-шахраї, виманюючи великі кошти на псевдолікування бійця.

«Одного разу до мене звернулась знайома жінка, чоловік якої вважався зниклим безвісти. Їй невідомий у телефонній розмові повідомив, що її чоловік живий, але лежить в лікарні і потребує дороговартісного лікування. При цьому самого чоловіка вона не бачила. І тільки за вимогою показати зниклого, шахраї більше її не турбували».

У таких випадках військовий рекомендує звертатись до патронатної служби, яка діє при бригаді. Вона супроводжуватиме родину у всіх юридичних та психологічних питаннях. Також можна звертатись на гарячу лінію, більше інформації про бійця дізнаватись у працівників бригади.  

Бойовий шлях

Олександр Мурашов приєднався як командир відділення вже на третьому місяці існування 5-ї окремої штурмової Київської бригади, оскільки ще під час своєї строкової служби у Бердичеві (у 1996-1998 роках) отримав звання сержанта.

Бере участь у обмінах полоненими та воює на найважчому напрямку фронту: історія старшого сержанта Олександра Мурашова. ФОТО

 

Відомо, що на початку мовномасштабної війни 5-й окремий штурмовий полк обороняв Київ та Київську область. Зараз це повноцінна бригада з усіма можливими родами військ, яка ще з 2022 року стоїть на захисті України, щоденно виконуючи надважливі завдання на одному з найважчих напрямків – Бахмутському. Наразі бійці бригади вчергове демонструють свою злагодженість, професіоналізм та міць у боях за Часів Яр і Покровськ. У складі 5 ОШБр пліч-о-пліч воюють і понад сто прикарпатців.

«Ми заїхали у 2022 році на Донецький напрямок і по сьогоднішній день працюємо там. Спочатку це був Нью-Йорк, Торецьк, легендарні бої за Бахмут та Кліщіївку. Зараз це Часів Яр, Покровськ», – розповідає військовослужбовець.

Військовий підтверджує, що зараз змінилась тактика штурмових дій ворога. Окупанти стараються наступати маленьким групами до чотирьох осіб, раніше ж вони проводили такі дії, залучаючи до 8-10 людей. Це зумовлено не збереженням їх особового складу, оскільки евакуації поранених, як це відбувається в нас, у них немає.

«На загальних умовах війни ворог боїться атакувати броньованою технікою. Вся їхня броньована техніка захована у Бахмуті. Завдяки нашим пташкам бачимо, коли вони звідти виїжджають, і знищуємо. Через це росіяни стараються маленькими групами заходити», – пояснює Олександр.

Еволюція безпілотників та робота новітніх роботизованих систем

Якщо раніше у російсько-українській війні основну функцію у веденні бойових дій на себе перебирала піхота, танкові батальйони та артилерія, то зараз саме поява дронів на фротні змінила хід війни.

Бере участь у обмінах полоненими та воює на найважчому напрямку фронту: історія старшого сержанта Олександра Мурашова. ФОТО

Олександр підкреслює, що, починаючи від появи першого дрона на передовій, вони не тільки еволюціонували, але й істотно змінились підходи до використання безпілотних апаратів.

На сьогодні це розхідний матеріал, який втрачається, однак зберігає життя, знищує ворога, проводить якісну розвідку – все завдяки дронам. Кожен з їх видів виконує свою функцію. Це розвідувальні дрони, FPV, котрі змінюють налаштування частот ворога, бомбери.  

«Окупанти дуже бояться агродронів («Вампір», «Кажан»). Називають його «Баба Яга». Вони великі за розміром і потужні, несуть до шести скидів одночасно. Можуть розривати бліндажі», – резюмує  він.

Останнім часом і українські, і російські військові вдало використовують проти дронів сіткомети. Його принцип дії полягає у скиді сітки діаметром чотири метри на бомбера і заплутуванні лопатів дрона, таким чином знешкоджуючи його.

Бере участь у обмінах полоненими та воює на найважчому напрямку фронту: історія старшого сержанта Олександра Мурашова. ФОТО

Використання роботизованих систем наразі, як стверджує старший сержант, не лише полегшує ведення бою, а й суттєво береже людський ресурс. До прикладу, наземні роботизовані системи використовують при евакуації поранених, мінуванні, підвозі БК.

«Нещодавно тестували нову роботизовану систему «Шабля». Це кулеметна установка, яка керується з дистанційного управління на відстані до 400 метрів. Важливим бонусом є оснащення її камерою нічного бачення», – додає він.

Бойовий вишкіл

Щоб упевнено відпрацьовувати на позиціях, боєць повинен бути обізнаний, володіти неабиякою витримкою та навиками, вміти застосовувати їх у визначених завданнях. Такій його вмотивованості має передувати професійна військова підготовка. Олександр Мурашов розповів, як відбувається вишкіл у 5-ій ОШБР.

«По своїй бригаді можу чітко сказати: людина, яка приходить з військомату, проходить спочатку базову військову підготовку. Фізична підготовка, тактична медицина, тактика ведення бою, вогнева підготовка є невід’ємними складовими тренувань під керівництвом досвідчених бойових інструкторів бригади. Тут зосереджені на навчанні, яке гарантує готовність діяти рішуче та ефективно за будь-яких умов. І кожна рота, в яку людина попадає, проводить свою підготовку і злагодження».

За його словами, командири бригади відповідально підходять до питання направлення на спеціальності, звертають увагу на навики та вміння військовозобов’язаного.

Рекрутинг

Надзвичайно важливим процесом в умовах війни є рекрутинг. Рекрутинг в 5 ОШБр – це не лише для тих, хто готовий взяти до рук зброю.

Бере участь у обмінах полоненими та воює на найважчому напрямку фронту: історія старшого сержанта Олександра Мурашова. ФОТО

Шукають, переконує військовослужбовець, не тільки штурмовиків, але й тих, хто допомагає забезпечувати бойову міць: діловодів, водіїв, механіків, операторів, зв’язківців, медиків і багатьох інших спеціалістів.

Кожен охочий долучитись до 5 ОШБр, отримає якісне бойове екіпірування та зброю західного зразка. 

Рекрутинг. Контакти для зворотнього зв’язку:

Анкета: https://5brigade.army/

+38 (095) 946 93 64

  • 5brigade.army

Контактний номер багатоканальної гарячої лінії: +38 050 050 55 75.

Фото Богдана Савлюка

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні