Проєкт “Жити (з) мистецтвом” розповів про традиційне гуцульське весілля, де не було нареченого та нареченої, а святкувати могли аж п’ять днів.
У гуцулів не було нареченого і нареченої, лиш кнєзь та княгиня. Направду, дівку і парубка збирали пишно й красно, як князів.
Найліпші запаски й постоли, сердаки, ґуґля, сорочки й фустки. А ще чільце, топірец, шапка-рогачка чи крисаня, намиста, зґарди… Йой! Так си вирядили, сідали на коня і йшли в церкву до шлюбу перед Богом.
Весілє могло тривати від 3 до 5 днів. Зачиналоси в четвер: збиралася молодь, аби вбирати деревце і шити вінки. Під час цього співали, жартували. А шлюб і головна забава — у суботу, інформує “Галка”.
На кожен етап підготовки — різні традиції, в які гуцули вкладали глибокий символізм. Бо природно, що батьки й молодята хотіли найліпшої долі новій сім’ї.
“Зараз у Карпатах дотримуються давніх традицій. За винятком одного. Тепер весілє — радість для кожної пари”, – йдеться у дописі.
А чи знаєш, що на Гуцульщині для княгині весілє — сумна подія. Чому? Дізнаєшся з подкасту. Більше фото, співанки та розповіді слухай за посиланням: http://bit.ly/huczulske-vesillya
Традиційне гуцульське весілля Савчук Василя та Наталії в селі Голови Верховинського району. Відео з особистого архіву Христини Савчук.