Кілька цехів, робота у дві зміни й жодного вихідного. У Коломиї на Прикарпатті з перших днів повномасштабної війни працює волонтерський хаб, де шиють військову амуніцію, плетуть сітки, готують їжу на фронт та організовують доставку.
Роботу волонтерів бачила Жанна Дутчак, пише Правда.іф з посиланням на Подробиці.
Приміщення народного дому в Коломиї нагадує великий вулик.
Пані Улита старанно нарізає клаптики тканини для маскувальної сітки.
У центрі жінку всі називають просто Данилівна. Їй – вісімдесят шість. Приїхала з Сєвєродонецька у березні 22-го. І одразу приєдналася в Коломиї до волонтерського руху.
Улита Данилівна, волонтерка:
Це може пафосно, але в мене душевний порив такий. Не могла сидіти просто так склавши руки, дізналася про цей центр і прийшла сюди.
Волонтерський центр “Нескорена нація” запрацював на другий день повномасштабного вторгнення. Об’єднав понад півтори тисячі – місцевих і переселенців.
Все починалося із цього цеху. Дівчата плетуть маскувальні сітки, подивіться, як їх багато. Дивіться, які вони зручні. Щодня тут дві зміни.
Коломиянка Світлана на пенсії, тож вільного часу має вдосталь. На війні у жінки два сини. Робота в центрі допомагає їй трохи розпружитися.
Світлана Яворська, волонтерка:
У нас є спільна ціль – допомогти нашим хлопцям і допомогти нашій Україні, отримати допомогу в цій війні. Знаєте, коли руками працюєш, то відпочиває трішечки голова.
Галина Беля, координаторка волонтерського центру:
Сіток ми сплели так багато, що, певно, цілу Коломию можна накрити.
За три роки волонтерський центр добряче розрісся. Тепер тут шість різних цехів – у кожного свій напрямок і назва.
За цими дверима у нас знаходяться два цехи: Бджілки-кіборги та Павучки. Подивіться. Тут ми шиємо військову амуніцію і плетемо основу на маскувальні сітки, а також антидронові сітки для наших воїнів.
Усі машинки – професійні, їх надали місцеві. Шиють понад 20 різновидів військової амуніції.
Шиємо ми ось такі плитоноски, шиємо із кардури – дуже якісна тканина, яку замовляємо в Німеччині. Шиємо ноші медичні, це замовлення від медиків…
А ще наколінники, каримати, жилети, аптечки, чохли на шоломи, маскувальні костюми й багато іншого – усе за взірцем НАТО.
У цьому цеху в’яжуть основи під маскувальні сітки. Херсонець Володимир Кишкань працює не лише в центрі, а й вдома.
Володимир Кишкань, волонтер:
Всі, хто тут у вільний час, в’яжуть. Стимулює те, щоб зберегти життя нашим воїнам.. Це саме головне.
А Василь Басараб разом із дружиною та дочкою за місяць створює більше як десяток основ.
Василь Басараб, волонтер:
Моя така думка – перемогу не ждуть, за неї треба боротися.
Фінансово підтримують волонтерів жителі Коломиї та підприємці. Збирають кошти для центру і на доброчинних заходах. У соцмережах “Нескорені” викладають відео своєї роботи.
Галина Беля, координаторка волонтерського центру:
Ми кожного дня відправляємо по дві-три, а то і чотири машини військовим на передову. Всі, хто до нас звертається – ми все це робимо і допомагаємо. Основне – все безкоштовно.
Попри те, що в центрі щодня трудиться понад сотню людей – робочих рук усе одно бракує. Часом допомагають навчальні заклади та центр зайнятості. З 22-го року тут не було жодного вихідного.
Галина Беля, координаторка волонтерського центру:
Ні субота, ні неділя, ні свята, ні Різдво, ні Паска, наш девіз – ми працюємо до Перемоги.