Гірський рятувальник, гірського пошуково-рятувального відділення поста Явірник, що на горі Піп Іван прикарпатець Василь Дутчак розповів про особливості своєї роботи та чому її так любить.
Василь змалку любить подорожі та туризм, але найбільше йому в душу запали гори. Ще будучи школярем він займався гірським туризмом та брав участь в різного роду змаганнях. Після закінчення університету Василь вирішив перетворити своє хоббі в професію, яка приносить задоволення і користь. Так, в жовтні 2022 року Василь став невідʼємною частинкою сімʼї ДСНС, а вже 2023 році рятувальник отримав майстра спорту із гірського туризму.
«Ми чергуємо на пості, що на горі Піп Іван 8 діб, кожна з яких неповторна, адже гори кожного дня різні, як і рятувальні операції » – розповідає гірський рятувальник. За час роботи у Василя було близько 10 рятувальних операцій, проте найбільше йому запамʼяталась перша. «Коли я заступив на чергування вперше, то поступило повідомлення, що дівчинка, яка спускала із гори, травмувала ногу. Ми з командою одразу вирушили на рятувальну операцію, де вже прибувши до місця виклику надали першу до медичну допомогу та транспортували потерпілу. З мого досвіду, більшість травм стається через неправильне спорядження та взуття, адже гори вимогливі та не пробачають помилок» – говорить Василь.
«Гори захоплюють та зачаровують і мені приносить задоволення, коли вони поряд. Коли я дивлюся на світанок будучи на чергуванні, в мене перехоплює подих, адже красивіших світанків і заходів сонця немає ніде, тільки у наших рідних Карпатах, ось ще одна із причин чому я люблю свою роботу» – із усмішкою розповідає рятувальник.
Професія гірського рятувальника є захоплюючою і складною водночас, проте памʼятайте, що в будь-якій надзвичайній ситуації вони готові прийти вам на допомогу. А щоб ваші туристичні мандрівки були безпечними, рекомендуємо дослухатися до порад рятувальників та слідкувати за штормовими попередженнями, адже ваше життя та безпека найголовніше.