У урочищі Вишновець між селами Сілець і Єзупіль Івано-Франківської області розпочалося будівництво нового чоловічого монастиря Згромадження Воплоченого Слова. Він постане на місці історичного Свято-Іванівського монастиря поблизу відомої Духової Криниці.
На Прикарпатті розпочалося відродження давньої святині – з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина, отці Згромадження Воплоченого Слова розпочали будівництво нового чоловічого монастиря поблизу паломницького місця Духова Криниця, де, згідно з історичними джерелами, століття тому розташовувався Свято-Іванівський монастир, пишуть Версії
Новий духовний осередок розташується неподалік Відпустово-Марійського центру в селі Крилос, а ідея його відновлення, за словами ченців, виношувалася тривалий час, проте реалізація стала можливою лише цього року, коли в березні 2023 року було подано офіційне прохання про виділення земельної ділянки.
“Тому просимо ваших молитов у цьому намірі, а, по можливості, і фінансово долучатися до будівництва цієї святині”, – закликають у Згромадженні Воплоченого Слова, розповідаючи про початок реалізації проєкту.
Процес будівництва розпочався після отримання необхідних дозволів: 5 квітня на 19-ій сесії Єзупільської селищної ради було надано дозвіл на відведення земельної ділянки, у травні оформлено документи землеустрою, у серпні 2024 року завершено робочий проєкт, а в жовтні отримано дозвіл від Державної інспекції архітектури та містобудування України.
На території майбутнього монастиря вже проводяться підготовчі роботи, включаючи розбивку території, облаштування криниці та підготовку до підключення електроенергії, а в найближчих планах – огородження території та прокладання дороги до місця будівництва, при цьому навесні планується розпочати роботи з котловану та закладання фундаменту.
За історичними даними, Духова Криниця здавна була важливим духовним осередком регіону: тут, за переказами, з’являлася Матір Божа, а вода з місцевого джерела славиться цілющими властивостями, крім того, як зазначає дослідник Іван Драбчук, посилаючись на Руський Літопис, монастир на цьому місці існував ще у 1068 році та відігравав важливу роль у духовному та військовому житті регіону протягом століть.