Щодня у їдальні Франківського Карітасу готують благодійний обід. Останім часом кількість потребуючих значно збільшилася, поїсти приходить майже 300 людей. Про кореспондентам Суспільне Карпати розповів керівник їдальні отець Роман Дармограй.
На годиннику – 10:00. На кухні благодійної їдальні кипить робота – готують обід.
Процесом керує кухарка із 40-річним стажем Романна Заровецька. 27 років жінка працює тут. Розповідає, що перед карантином вибір страв був більшим. В меню частіше можна було побачити м’ясні страви, супи, картоплю та овочі. Зараз кількість потребуючих збільшилася, а продуктів – ні.
“Сьогодні у нас буде салат зі свіжої капусти, рисова каша, підлива, яйце і хліб. Ми варимо 24-25 кілограмів рису, робимо 14-15 кілограмів салату, 12-15 літрів підливки та майже 300 штук котлет чи яєць”, – розповідає Романна Заровецька.
Сьогодні гарнір готує Андрій Василенчук. Чоловік каже, що часто чує добрі відгуки від відвідувачів їдальні.
“Прийшов чоловік і каже: “Я багато років ходжу до вас. Їжа дуже добра, зварена до ладу. Одного разу я пішов поїсти ближче до свого додому. Там люди не вміють зварити і переводять харчі. Я вашою їжею насолоджуюся, а там не можу нічого сказати, бо не дадуть більше”, – пригадує Андрій Василенчук.
На годиннику – 11:00. Роздача їжі розпочнеться за дві години, однак, люди вже збираються біля їдальні.
Серед них Катерина Домітришин. Жінка обідає тут вже два роки. Розповідає, що пенсії не вистачає на прожиття.
“Досить добре годують. Два рази на рік дають пайок – перед Різдвом та Великоднем”, – каже Катерина Домітришин.
О 13:00 починається роздача. Через карантин людей всередину не пускають. Їжу дають у ланч-боксах, через віконечко.
Галина Вітовська прийшла за обідом для свого підопічного.
За словами керівника благодійної їдальні отця Романа Дармограя, в Івано-Франківську історія Карітасу розпочалася з благодійної їдальні у 1991-му році. Отець каже, що до карантину годували до 150-ти людей, зараз їхня кількість зросла майже до 300.
“Є люди, які харчуються тут багато років, вони постійно до нас приходять. Раніше ми складали договір, люди нам приносили певні документи. Але на сьогоднішній день кількість тих, хто потрапили в скрутне становище, збільшилася через COVID. Вони приходять до нас від безвиході. Є багатодітні, є й ті, які зловживають алкоголем. Вони приходять і просять їсти. Як ми можемо не дати людині їсти, адже одна із заповідей – “Голодного нагодувати”, – каже о. Роман Дармограй.