Щойно дзенькнула остання хвилина комендантської години до Кутського базару, мов мурахи, збираються люди.
І вже за годину замість пустих прилавків з’являються ялинкові прикраси ручної роботи, свічники, ключниці з дерева і навіть подушки зі смерекової стружки, які пахнуть м’ятою, мелісою і лавандою. Все, чого душа бажає.
Інформатор завітав туди в передріздвяний час та підготував репортаж про всі секрети кутського базару, передає Правда.іф.
Вкладають душу у прикраси
При вході – контролер. Автівки, які їхали перед нами по одній зупинялися і розмовляли з місцевим чоловіком. Давали йому гроші та їхали за крамом. Під’їхали й ми. Заплатили 10 грн за вхід і попрямували на пошуки пригод. Навіть якщо приїдете не рано-ранесенько, то знайти місце для автівки буде нелегко.
Кутський базар – це базар оптових цін. Сюди їздять на закупи багато підприємців, які трохи згодом продають товар за значно вищими цінами. Асортимент – неймовірний. Якщо вирішили ставити цьогоріч ялинку вдома, то за прикрасами легко можна їхати у Кути. Виробники вкладають душу в ці іграшки. В асортименті можна знайти кульки середнього розміру, які коштують тут від 20 грн. А ще ми знайшли величезні срібні та золоті прикраси за 40 грн.
Також в асортименті є набір з дерев’яних будиночків. 7 прикрас, які йдуть вже з ниткою в комплекті, коштують 100 грн. І це все – ручна робота.
Ще на базарі продають дощики, ялинки. Є локації, де можна придбати свічники, віночки, які люди роблять власноруч. Насправді їхня якість вражає. Видно, скільки душі та любові вкладають люди у вироби. Роботи дуже детальні та зроблені зі смаком. Кольорова гама гармонійна, що не знаєш, який кращий.
Всі продавці кажуть, що зараз дуже багато справ. Сезон, як-не-як. Але це не означає, що весною виробництва будуть без діла. Кошики на Великдень, писанки теж виготовляють у Кутах. Готуються до свят заздалегідь.
Очі розбігаються
Ялинка без гірлянд не ялинка. Після прикрас вирушаємо на пошуки ілюмінації. Цікаво, що тут вона теж дещо дешевша. Звичайно, цього року ми економимо світло, але гірлянди на батарейках теж є в асортименті. Та ще й з різними фігурками: тиграми, зайцями й зеленими ялинками. Вартість – 350 грн за 5 м.
Пройшовшись ділянкою з прикрасами, ми вирушили у відділ сувенірів та виробів з дерева. Очі розбігаються від таланту людей та асортименту: сопілки, дошки, ключниці, стільниці, кухлі, годинники, шкатулки… Всього не перелічити.
В діалозі дізнаємось, що майстри працюють вже десятки років. Розпочинали з маленького домашнього виробництва, а потім поступово почали виходити на інший рівень. В часі війни вони продовжують працювати, не покладаючи рук: платять податки, забезпечують робочими місцями людей і працюють на перемогу.
Йдемо трохи далі й натрапляємо на чоловіка, який продає подушки та валики під шию з сюрпризом: вони наповнені деревною стружкою з ефірними оліями. Уявіть, спите на подушці, яка пахне м’ятою, чебрецем, лавандою чи мелісою. Такий собі ароматизатор без шкоди для повітря. Вартість подушок починається від 50 грн.
А ще на базарі можна купити різні чаї, льодяники з ягідним складом, горішки у меді. Їх теж виготовляють самостійно. Мед добірний, горішки хрумкі. Льодяники в міру солодкі, а чаї ароматні.
Приїхали додому з купою смаколиків та подарунків хрещеникам, племінникам, батькам. Повірте, обрати щось особливе можна для кожного: і дітей, і дорослих.