-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Бронь від мобілізації: хто з прикарпатців має право та коли можуть відмовити

-Реклама-spot_img
spot_img

В Україні військовозобов’язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.

Для уникнення дефіциту кадрів на підприємствах та робочих місцях, деякі підприємства мають право тимчасово бронювати своїх працівників від призову на військову службу, пише Фіртка.

Так, Закон передбачає бронювання військовозобов’язаних, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, у разі, коли це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким доведено мобілізаційні завдання, у разі, коли це необхідно для виконання доведених мобілізаційних завдань;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг оборонного призначення для задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, у разі, коли це необхідно для виконання зазначених заходів;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Зазначимо, віднесення суб’єктів господарювання до таких підприємств, установ і організацій здійснюється за критеріями та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів.

- РЕКЛАМА-

У випадку, коли підприємство відповідає особливим вимогам, воно подає до Генерального штабу список військовозобов’язаних для бронювання. Тоді Генштаб протягом трьох робочих днів ухвалює рішення та повідомляє ТЦК та СП. 

Підкреслимо, забронювати можна лише офіційно працевлаштованих працівників, які перебувають на військовому обліку. 

Якщо Генштаб погодив бронювання, працівнику видають документ із підтвердженням відстрочки. Працівника бронюють терміном на пів року, а тому через шість місяців у разі потреби його необхідно забронювати повторно.

Здебільшого роботодавці можуть забронювати лише для 50 відсотків працівників, утім є ті, кому дозволяють бронювати усіх фахівців. Це, зокрема, підприємства, які забезпечують безперервну роботу енергетичної системи, займаються будівництвом фортифікаційних об’єктів та виробництвом потреб оборони.

Відмовляють у бронюванні у тих випадках, коли це стосується дефіцитних військових спеціальностей для потреб Збройних сил України. 

Водночас надана відстрочка від призову підлягає анулюванню, якщо:

  • Закінчився строк її дії;
  • завершилося виконання або скасували завдання підприємству, установі, організації щодо задоволення потреб ЗСУ, інших військових формувань, населення;
  • ліквідували орган державної влади, інший державний орган, підприємство, установу, організацію;
  • військовозобов’язаний звільнився з органу державної влади, іншого державного органу, підприємства, установи, організації.

Нагадаємо,  в Україні триває урядова перевірка підприємств, установ та організацій, які мають статус критично важливих та бронюють своїх працівників від мобілізації.

Причиною аудиту стало суттєве збільшення кількості таких підприємств та числа заброньованих. Уряд встановив термін перевірок до 15 листопада 2024, у зв’язку з чим було тимчасово припинено роботу послуги бронювання в «Дії».

Наразі продовжити відстрочку від мобілізації можуть лише працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024.

Щодо бронювань впродовж останніх чотирьох місяців, рішення буде після завершення аудиту.

Окрім того, після 15 листопада Кабмін має намір посилити вимоги щодо віднесення підприємств до розряду критично важливих, зокрема:

  • може бути збільшено розмір середньої зарплати для підприємства;
  • може бути запроваджено норму узгодження критеріїв критичності з Міноборони та Мінекономіки.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні