Днями відбувся перший тур голосування за кандидатів на посаду ректора Івано-Франківського національного медичного університету.
Перед другим туром виборів нагадаємо, що з 2011 по 2023 рік очолював Микола Рожко. Перед його першим обранням багато говорили про членство у владній тоді партії регіонів. До слова, на президентських виборах 2010 року Рожко був офіційним представником кандидата Віктора Януковича, пише Правда.іф з посиланням на Версії.
Оскільки після Революції Гідності пану Рожку вдалося перечекати, а у 2018 році навіть обратися на другий термін, то нам стало цікаво як живе ця людина.
Отже, після завершення каденції Микола Михайлович подав декларацію. І тут ми побачили зразу кілька цікавих моментів.
За сім місяців 2023 року він отримав 531 тисячу зарплатні в медуніверситеті, 87 тисяч пенсії та навіть 21 тисячу стипендії в Національній академії медичних наук України. Окрім того Ощадбанк виплатив йому 88 тисяч гривень процентів. На рахунках у банках Рожко тримає 1,2 мільйона гривень та 66 доларів США.
Микола Рожко декларує два автомобілі TOYOTA RAV4. Один із них екс-ректор придбав у 2022 році за понад мільйон гривень.
Ще цікавіша ситуація з нерухомістю сім’ї Рожка. У його власності знаходиться квартира розміром 81,3 м2 та гараж на 26,2 м2. Як бачимо з декларації, наприкінці 2011 року, після обрання ректором ІФНМУ, він отримав право власності на земельну ділянку в селі Микуличин. При цьому вартість ділянки в декларації не називається.
Особливо нашу увагу привернуло набуття у власність дружиною екс-ректора Наталією земельної ділянки площею 1432 м2 у Драгомирчанах, а також житлового будинку на 277 м2.
Згідно офіційних документів, Наталя Рожко багато років ніде не працює. Це, зокрема, видно і у всіх попередніх деклараціях. З них також бачимо, що до 2022 року цей будинок відображався, як «об’єкт незавершеного будівництва». При цьому, стан будинку більше скидається на те, що проживає сім’я Рожків у ньому значно довше. Як відомо, статус «об’єкт незавершеного будівництва» може дозволяти уникати сплати податку «на розкіш», який надходить у місцевий бюджет.