Короткий гайд по гірськолижному курорту України: чому поїхати, де жити, скільки коштує.
Незважаючи на пандемію коронавірусної хвороби, на початку грудня гірськолижний курорт “Буковель” розпочав свій сезон, про що заявив директор комплексу на Facebook Олександр Ткаченко.
Сьогодні пропонуємо вам розібратися, чому сюди варто поїхати та як зберегти кошти.
Чому в Буковель
Назва найбільшого гірськолижного курорту в Івано-Франківській області “Буковель” вже давно є синонім катання на лижах. Розташований недалеко від села Поляниця Яремчанської міської ради на висоті 920 метрів, це осередок для занять спортом, відпочинку та оздоровлення, пише zik.
Зимовий сезон, який може продовжуватися від листопада до квітня робить це місце привабливим для туристів з усіх куточків світу. Крім того, за кількістю підйомників та якістю інфраструктури “Буковелі” немає рівних.
П’ятдесят кілометрів лижних трас середньої, складної та простої тяжкості розташували на трьох горах, які мають назву Чорна Клева, Буковель і Довга. Це дозволяє кататися і дорослим, і дітям, і професіоналам. Карту цього року можна переглянути тут.
Дорога в Буковель
Щоб дістатися курорту, є декілька варіантів. Перший – це скористатися послугами Укрзалізниці. Проте варто пам’ятати, що прямого сполучення немає. Тому, прийдеться брати квиток на один з потягів до найближчих міст:
Івано-Франківська (ІС+ 749 К – 380 грн сидячий другого класу; 130 О – 218 грн – плацкарт);
Ворохти (357 К – 223 грн плацкарт);
Рахова (357 К – 223 грн плацкарт).
*Усі ціни вказані від станції Київ-Пас до кінцевого пункту призначення
Тим, хто подорожує таким чином варто придбати квиток на рейсовий автобус або маршрутку. Дорога з Івано-Франківська до Паляниці вийде у 100-150 грн. Якщо є бажання подорожувати довше, але за дарма, то є електрички до Яремче та Ясині.
Зі столиці можна також їхати автобусом. До Ворохти квитки стартують від 550 грн, а до Івано-Франківська, – від 357 грн. Візьміть до уваги, що подорож в обидва міста триватиме від 14 годин.
Останнім варіантом дібратися Буковелі пасує тим, у кого є власне авто. Станом на 2020 рік найзручнішим варіантом для автомобілістів є дорога Київ-Житомир-Рівне-Львів-Івано-Франківськ-Ясиня довжиною у 770 кілометрів, де рік тому реконструювали покриття. Витрати на такий спосіб сягають відмітки у 1000 грн лише в одну сторону.
Недороге житло: лайфхаки для новеньких на курорті
Тим, хто хоче відпочивати бюджетно варто пам’ятати одну просту річ: чим ближче підйомник, тим дорожче. Якщо у вас є план зекономити, то шукати житло потрібно у селах, які знаходяться поруч: Микуличині, Яблуниці, Ясині.
Загалом, варто розраховувати на 360-600 грн за добу без харчування на одну людину. Можливо знайти варіанти дешевше, але це також залежить і від сезону, адже, наприклад, на новорічні свята ціна оренди найдорожча. Сьогодні на doba.ua найнижча пропозиція це 100 грн за добу, а найдорожча, – 1500 грн.
Наостанок, новачкам з сіл потрібно буде добиратися до самого курорту. Станом на грудень 2020 року легкове авто, яке прямує з Ясині в Буковель коштує 400 грн на усіх пасажирів. Саме через це при бронюванні житла потрібно цікавитися скільки коштуватиме поїздка на гірськолижний курорт.
Де взяти спорядження у прокат
Якщо ви новенький і не знаєте, чи лижі та сноуборд це ваше, то краще взяти спорядження у прокат. Уздовж дороги до “Буковеля” є багато маленьких магазинів, які надають такі послуги. Зазвичай, прокат обладнання коштує від 150 грн.
До того ж, можна скористатися послугами курорту “Буковель”. Базові комплекти коштують від 213 грн. Усі компанії зазвичай допомагають з підбором та все налаштовують для вас.
Як одягнутися, щоб було зручно
Закономірним питанням для курорту в “Буковелі” буде: “а що ж одягти, щоб було зручно?”. Саме для катання першим у вашому гардеробі має опинитися термобілизна, якої варто взяти декілька комплектів.
Поверх краще одягнути флісовий одяг для полювання і туризму, а все зверху покрити спеціальною гірськолижною курткою, яка не пропускає вологи та не продувається.
Як можна зберегти кошти на катанні
Тут варіантів небагато. Знижку можна отримати лише за допомогою ski-pass. Їх можна придбати лише в онлайн-магазині, а відсоток знижки вищий, якщо ви купуєте за місяць чи два до початку сезону. Варто нагадати, що цього року “низький сезон”, коли вартість найдешевша став значно менший.
Отже, у 2020-2021 році перший гірськолижний курорт відкритий, а бюджетна поїздка з друзями чи родиною можлива. Пропонуємо вам переглянути інші місця, де можна покататися на лижах та сноубордах.