У відпустки восени є чимало переваг: мінімум відпочивальників на курортах, зниження цін, приємна, не жарка погода. Є тільки одне але — для пляжного відпочинку може бути прохолодно.
Але це не привід відмовляти собі в заслуженому відпочинку. Тим більше, список українських курортів не закінчується чорноморським і азовським узбережжям, пише НВ.
Восени набагато цікавіше відвідати гори — у вересні в Карпатах дуже красиво. З розваг тут особливо варті уваги рибалка, купання в гарячих чанах, збір грибів. З останнім варто поквапитися — сезон триватиме до холодів, а в горах вони наступають рано.
Любителям активного відпочинку можна порадити рафтинг. Найбільшою популярністю серед любителів цього спорту навесні користується Прут, а восени — Чорний Черемош, оскільки він досить повноводний в будь-який час року, а крім того має довгу лінію водозбору і багато порогів.
Не варто думати, що це розвага лише для спортсменів, адже маршрут можна побудувати з урахуванням своєї підготовки — на Черемоші є ділянки першого-другого рівня складності, які осилять навіть діти, до того ж, в кожному човні присутній інструктор.
Сплав по Черемошу може здійснюватися на байдарках або на рафтах — в залежності від рівня води в річці. Тому сюди їдуть в будь-який час року, не боячись, що відсутність опадів зіпсує плани на відпочинок.
Похід у гори
Якщо хочете підкорити карпатські вершини є два варіанти: самостійне планування подорожі і пакетний тур.
У першому випадку вам потрібно:
- купити намет
- зібрати рюкзак
- вибрати маршрут
- дістатися до найближчого до його початку населеного пункту
- знайти гіда.
Але планувати подорож самостійно вперше буде важко, тому краще звернутися до професіоналів. В Україні є безліч організацій, які допоможуть вам зробити похід в гори безпечним, захоплюючим і нескладним.
Якщо ви не впевнені в своїх силах, вибирайте короткі тури з простим маршрутом. Петрос ви підкорите як-небудь іншим разом, а для початку можна відвідати гору Хом’як, помилувавшись водоспадом Гук і переночувавши на полонині, повернутися в Буковель. Загальна довжина такого маршруту складе трохи більше 20 км, які належить здолати за три дні. З цим впорається багато хто, виняток — люди з проблемами зі здоров’ям, діти і вагітні жінки. В іншому обмежень немає, в поході можуть брати участь всі бажаючі, починаючи з 14 років.
Якщо ваша мрія — підкорити головний карпатський двотисячник, тур з підйомом на Говерлу ви знайдете легко. Але будьте готові до того, що як на маршруті, так і на вершині, ви не будете на самоті. Туристів тут досить, здається, в будь-який час року, адже Говерла — хоч і найвища гора в Україні, але при цьому нескладна для підйому. Багато хто відправляється в похід з маленькими дітьми, але тут вже на свій страх і ризик, причому тільки при самостійному плануванні походу. Агентства пускають на Говерлу з 14 або з 18 років.