-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Час утеплятися: ТОП-7 порад, як прикарпатцям пережити холодну зиму

-Реклама-spot_img
spot_img

Цьогорічною зимою українців лякають уже кілька місяців. В уряді обіцяють не піднімати ціни на газ, але попереджають, що батареї будуть холоднішими, ніж у попередні роки.

Місцева влада у Франківську готується створювати пункти обігріву й ліквідовувати наслідки можливих аварій.

Та щоб не мерзнути взимку, утеплятися треба вже зараз. У першу чергу це стосується тих, у кого централізоване опалення. 

Репортер зібрав кілька порад.

- РЕКЛАМА-

Утеплити вікна й двері

Спершу варто перевірити, чи склопакети металопластикових вікон щільно прилягають до рами. Якщо ні – звернутися до спеціаліста. У багатоповерхівках забудовники іноді встановлюють неякісні склопакети. У такому випадку доведеться міняти вікна на якісніші. Для нашого клімату склопакет має бути двокамерний, а товщина рами – близько 7 см.

Звичайні дерев’яні вікна можна утеплити самостійно. Це роблять за допомогою гумового ущільнювача, пінистого поліетилену, парафіну для вікон або ж силіконового герметика, які наносять на стику вікна і рами. Використовують і поролон, який наклеюють між вікнами по периметру рами. А якщо на склі є тріщини, їх можна заклеїти звичайним скотчем.

Також треба перевірити, чи щільно пристають двері. Якщо ні – утеплити їх таким самим чином, аби тепле повітря не втікало назовні. На ніч можна вішати на двері коц або ковдру, які не пропускатимуть холоду в приміщення.

А ще зігріти кімнату допоможе килим на підлозі.

«Прокачати» батареї

Проста порада – наклеїти фольгу на стіну позаду батареї. Тоді тепло відбивається й нагріває приміщення, а не стіну. Для цього з фольги треба вирізати теплові екрани, трохи більші за розмір самої батареї, й закріпити їх ззаду.

Також часто у квартирах батарею накриває штора. Це неправильно, адже вона закриває кімнату від виділеного тепла. Тому штори мають бути коротшими, щоб батарея  могла нагрівати приміщення. Але зовсім відмовлятися від штор не треба: вночі вони блокуватимуть потоки холодного повітря.

Час утеплятися: ТОП-7 порад, як прикарпатцям пережити холодну зиму

Кондиціонери та обігрівачі

Як допоміжний засіб взимку можна використовувати обігрівачі. З дорожчих, але надійних засобів – кондиціонер. Але тут треба врахувати мінімальну температуру, за якої може працювати пристрій. Також варто не забувати його регулярно чистити, бо після тривалого використання кондиціонери накопичують цвіль і грибок.

Серед обігрівачів популярними є інфрачервоні (УФО). Ще використовують електричні конвектори й термовентилятори. Та варто пам’ятати, що вони сушать повітря. Допомогти може зволожувач повітря або простий таз з водою. Ще є олійні обігрівачі, які вважають не дуже ефективними, бо вони довше нагріваються, зате не сушать повітря.

Втім, не можна забувати про правила безпеки: через обігрівачі щороку взимку збільшується кількість пожеж. На них не можна сушити речі й накривати їх чим-небудь.

Також, якщо багато людей включатиме обігрівачі, мережі перевантажуватимуться, тож нас можуть чекати аварійні вимкнення світла. У «Прикарпаттяобленерго» уже повідомили, що збільшують потужності й готуються до можливих аварій. Тому радять у першу чергу теплоізолювати квартиру, а обігрівачі використовувати у крайньому разі.

Теплий одяг

Щоб зігрітися, треба одягатися багатошарово. Тому один дуже теплий светр краще замінити на два-три легші. Одяг має бути вільний, бо занадто щільний заважає кровообігу. Сприяє терморегуляції повітряний прошарок, який має бути між одягом. Матеріали краще обирати натуральні: вовна, шерсть. Тут у нагоді стануть гуцульські ліжники й чуні, які можна купити в Карпатах.

Як надворі, так і в холодному приміщенні допоможе термобілизна. Вона має впритул приставати до тіла, але не сковувати рухів і не натирати. Обираючи, треба врахувати, що такий одяг буває різним за призначенням: для зимових видів спорту, прогулянок і походів, а також для повсякденного носіння. Так само термобілизну виробляють з різних матеріалів, у пріоритеті – знову натуральні тканини.

Усі ці правила діють не тільки для приміщення, але й для вулиці.

Час утеплятися: ТОП-7 порад, як прикарпатцям пережити холодну зиму

Гарячі напої

Зігріватися треба й зсередини. Але не алкоголем, який лише створює ілюзію тепла, а гарячими напоями: чаєм, кавою, какао. Також можна пити гарячу воду з імбиром і медом. І взагалі, не забувати про достатню кількість рідини.

Якщо хочеться чогось міцнішого, є багато гарячих коктейлів для холодної пори: глінтвейн, грог, еґноґ, пунш. Але зловживати теж не варто, особливо на вулиці, бо можна дістати обмороження. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла, хоч людині здається, що вона зігрівається.

Щоб не мерзнути, взимку раціон має складатися з більш калорійної їжі, ніж влітку. Організм потребує жирів і вітамінів. Тож треба їсти каші, цільнозернові продукти, крупи, м’ясо, рибу, овочі. Для цієї пори року підходять гарячі супи й прянощі.

Гаряча вода

Гаряча ванна або душ допоможе зігріти весь організм і затримати тепло у всьому тілі на деякий час. Особливо добре зігрітися теплою водою перед сном й залізти під теплу ковдру.

Якщо мерзнуть ноги, їх можна зігріти теплою ванночкою з ефірними оліями або морською сіллю. Ефект після ванночки закріпити теплими шкарпетками.

А ще можна набрати гарячої води у пляшку і використати її як грілку, щоб нагріти ліжко.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні