Очільник Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів квітень і травень називає складними бюджетними місяцями для Прикарпаття. За квітень до обласної скарбниці не надійшло більш як 140 млн грн. Про це він заявив в інтерв’ю руху «Чесно».
“Якщо казати про недоотримання обласним бюджетом, то значне просідання відчуваємо у квітні – втрата понад 140 мільйонів гривень. Не кращого сценарію слід очікувати й у травні. А ось у червні, якщо захворюваність піде на спад, сподіваємося на початок стабілізації економічної ситуації”, – каже Федорів.
Крім того, задля створення урядового стабілізаційного фонду для боротьби з коронавірусом держава забрала субвенцію на купівлю нових карет швидкої допомоги та поки що не фінансуватиме інфраструктурні проєкти об’єднаних територіальних громад.
“Тепер у нас мінус 63 мільйони гривень на розвиток екстреної медицини. Ці кошти мали надати для закупівлі карет швидкої допомоги. Також ми втратили незначну частину субвенції соцекономрозвитку – її скоротили приблизно на 6 мільйонів гривень з передбачених 83 мільйонів, – розповідає Федорів. – Та найбільше, що мене непокоїть і що беру під особливий контроль, – субвенція на підтримку розвитку ОТГ (інфраструктурна субвенція). На початку року її заклали в розмірі 75 мільйонів гривень. Ці кошти мали спрямувати на розвиток 61 ОТГ Франківщини. Наразі їх перерозподілили до урядового стабілізаційного фонду”.
Обласна влада теж змушена заощаджувати на своїх програмах – скорочено фінансування спортивних і культурних заходів. Цьогоріч не відбудеться знаменитий місцевий фестиваль “Карпатський простір”.
“Для того, аби в області був резерв на придбання засобів індивідуального захисту та медикаментів для забезпечення потреб 12 резервних медзакладів, що приймають хворих на COVID-19, ми розробили зміни, скоротивши фінансування деяких обласних програм, зокрема в галузях культури, спорту. Плюс невеличкі резерви, які мали. Так змогли відшукати 10 мільйонів гривень. Наприклад, через це довелося скасувати щорічний фестиваль “Карпатський простір”, який був своєрідною візитівкою нашого краю, навіть на міжнародній арені”, – розповів голова облдержадміністрації.
Якщо громадам Франківщини доведеться зачекати на державні кошти, то амбітний інфраструктурний об’єкт – будівництво біатлонного комплексу в “Буковелі” – усе ж залишився в переліку будівництв, котрим буде надано державне фінансування.
“З позитивних моментів: в області все ж буде реалізовано проєкт “великого будівництва” – з побудови п’яти шкіл, дитсадків і спортивних комплексів. Також не припинять фінансування спорудження біатлонного комплексу в Карпатах на території “Буковеля”. Щоправда, його теж скоротили – з передбачених 100 мільйонів гривень отримаємо 70 мільйонів”, – розповів Віталій Федорів.
Нагадаємо, у червні минулого року Поляницька сільська рада провела тендер на першу чергу будівництва сучасного біатлонного комплексу, який виграла фірма “ПБС”, запропонувши виконати роботи за 148 350 000 грн. Роботи мали завершитися до кінця минулого року, але 28 грудня минулого року сторони підписали додаткову угоду і продовжили термін виконання робіт до 31 грудня 2020 року.
Сучасний біатлонний комплекс збудують приблизно на 15 гектарах у селі Поляниця. Будівництво передбачає три черги.