-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

“Через теплу зиму вижила майже вся популяція”: як уберегти урожай від хрущів

-Реклама-spot_img
spot_img

Через теплу зиму у трьох районах Івано-Франківщини — Коломийському, Калуському та Івано-Франківському — спостерігають значну популяцію хрущів. Переважають личинки, яким по два-три роки. Вони завдають найбільшої шкоди врожаю.

Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби в області Галина Данилюк.

Травневі хрущі — це сезонні жуки, які зникають до кінця травня-початку червня. Зимують лише личинки хрущів. За інформацією Держпродспоживслужби в області, літ жуків цьогоріч розпочався 6 квітня. Це — швидше, ніж зазвичай. Причиною є значне потепління, каже Галина Данилюк.

З її слів, хрущі пошкоджують бруньки, листя плодових дерев: яблунь, слив, абрикосів. Шкоди сільськогосподарським культурам завдають і личинки травневого жука.

“Личинки — небезпечніші, ніж жуки, тому що живуть у ґрунті. Вони живуть чотири роки й мають чотири віки. Перший вік — це личинки, які перебувають на глибині 10-30 сантиметрів і їдять корінці й гумус. Ті, що другого віку, можуть завдавати відчутної шкоди врожаю, вони ростуть. З третього року життя личинки стають ненаситними, можуть поїдати майже всі коренеплоди, бульбоплоди, кореневу систему дерев. Наприклад, якщо деревце гине чи ягідники жовтіють — це робота личинки хруща”, — пояснює Галина Данилюк.

- РЕКЛАМА-

Щорічно працівники Держпродспоживслужби проводять весняні розкопки. За їхніми спостереженнями, завдяки теплій зимі цього року вижила майже вся популяція хрущів. Найбільше личинок виявляють на городніх ділянках неподалік лісів.

Як боротися з травневими хрущами

Галина Данилюк каже: народні способи боротьби з травневим жуком потрібно починати відразу після того, як виявили перших комах, щоб не дати можливості самкам відкладати яйця.

Методи боротьби з хрущами:

  • струшувати жуків з крони. Вранці або ввечері, коли температура повітря нижча 15-12°, потрібно розстелити під деревом тканину чи скатертину і струшувати хрущів з гілок. В цей час вони не активні. Жуки падають на тканину, тоді їх можна зібрати й знищити;
  • залучати свійських птахів. Також допомагають в боротьбі з хрущами шпаки, горобці, а також їжаки;
  • використовувати світлові пастки. Хрущів приваблює світло. Вночі вони летять до лампи, вдаряються і падають. Тоді їх можна збирати;
  • мульчувати ґрунт. Можна використовувати подрібнену солому, тирсу, невеликі шматочки кори для ущільнення ґрунту. Тоді самки хруща не відкладатимуть яйця;
  • перекопувати ґрунт. Личинки перебувають близько до поверхні — за 10-25 см. Коли ви перекопуєте, вони опиняються зверху.

Також Галина Данилюк радить використовувати хімічні препарати для знищення шкідників, які є у переліку Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні.

“Зараз розсаду замочують у хімічній суспензії до двох годин і лише потім висаджують у ґрунт. Це допомагає проти багатоїдних шкідників. Ми рекомендуємо препарати згідно з переліком. Тоді хрущі не пошкоджують рослини, бо ті вже захищені”, — додає начальниця відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби в області.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні