Четверо науковців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – професор Володимир Лущак, доцент Олег Лущак, професор Тарас Василишин та доцент Тетяна Татарчук увійшли у ТОП-2% найвпливовіших (найцитованіших) науковців у своїх галузях у 2023 році, інформує пресслужба університету.
Науковці Володимир Лущак, Олег Лущак та Тетяна Татарчук вже третій рік поспіль посідають такі високі позиції у світовому рейтингу, натомість Тарас Василишин увійшов до рейтингу вперше, інформує Правда.іф з посиланням на пресслужбу ПНУ.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Цитованість (кількість посилань інших дослідників на наукові статті автора) – це показник, який значною мірою демонструє, наскільки наукові дослідження певного автора затребувані та цікаві іншим дослідникам у галузі. Зокрема, дослідники цитують (посилаються на) інші статті для трактування своїх наукових результатів чи розробки/доповнення/спростування нових наукових ідей та гіпотез, з яких використовують методологічну базу тощо.
Загалом до рейтингу увійшло 94 науковці зі всієї України, і їх список вже втретє очолює професор Прикарпатського університету Володимир Лущак.
За даними наукометричної бази Scopus, професор Володимир Лущак має понад 9829 цитувань, 224 індексовані публікації та індекс цитування (h-індекс) – 45. Доцент Олег Лущак має понад 4477 цитувань, 139 індексованих публікацій та індекс цитування (h-індекс) – 36. Доцент Тетяна Татарчук має 3333 цитування, 87 індексованих публікацій та індекс цитування (h-індекс) — 35. Професор Тарас Василишин має 264 цитування, 23 індексовані публікації та індекс цитування (h-індекс) – 10.
Загалом щорічний рейтинг науковців за рівнем цитованості їхніх праць складається дослідниками Стенфордського університету та аналітиками видавництва Elsevier та SciTech Strategies. Рейтинг базується на аналізі близько 7 млн профілів науковців у наукометричній базі Scopus, з яких за відібраними критеріями цитованості (загальна кількість цитувань, h-індекс, кількість цитувань із врахуванням співавторів та місця автора у списку співавторів та ін.) сформовано рейтинг понад 200 000 найбільш цитованих науковців.
Рейтинговий список включає більш ніж 200 тисяч вчених з усього світу, які розподілені за 22 науковими напрямками, розділених на більш ніж 175 конкретних галузей.