-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Чи безпечна крига на франківському озері?

-Реклама-spot_img
spot_img

Зима асоціюється у людей зі снігом, катанням на ковзанах та риболовлею на льоду. І саме крижана річка чи озеро є найбільшою спокусою, а водночас і найбільшою небезпекою для любителів прогулянок по змерзлій воді. Сьогодні мороз, а завтра вже плюсова температура. Водойми тільки-но покриються кригою, як теплішає і лід починає танути.
Чи безпечна крига на франківському озері?
Івано-Франківське озеро одне з тих місць де і рибалок не бракує взимку, і школярі люблять забігти на кригу та встановлювати рекорди по бігу. На міському озері в деяких місцях від 3 до 8 сантиметрів льодового покриву. Зараз з кожним днем збільшується температурний режим, відповідно починається танення цього льоду.
Головне управління ДСНС України у Івано-Франківській області постійно наполегливо попереджає населення про небезпеку, яку приховують у собі водойми взимку. А особливо в період відлиги.
«Грубо кажучи, якщо крига товщиною 6-8 сантиметрів, то одна людина може ходити, але то хіба рибалки. Та поблизу міського озера є декілька шкіл. Діти мають звичку великим натовпом забігти на кригу і там гратися. А це дуже небезпечно, бо крига в будь-який момент може проломитися і дитина піде під воду»,- розповідає начальник Івано-Франківського міського управління з надзвичайних ситуацій Ігор Влізло.
Враховуючи те, що після зимових канікул розпочалося навчання і діти ідучи зі школи можуть забігти на лід, біля міського озера збільшили кількість водолазів-рятувальників. Крім того, там також є стаціонарний пункт. Рятувальники працюють протягом усього світлового дня. А це від 7:30 ранку і до темного вечора.
«Рятувальники найперше слідкують за тим, щоб на озері не було дітей. Як тільки бачать хоч одного школяра – відразу виганяють на берег. Люди працюють старанно, не одну дитину вже звідти забрали. Можу сказати, що за це зимовий періоду нас немає травмованих чи, боронь Боже, загиблих», – повідомляє начальник управління.
Чи безпечна крига на франківському озері?
Але навіть попри старанну роботу рятувальної служби пильність не варто втрачати. Якщо і надалі буде підвищення температури, то є загроза що в деяких місцях будуть цілі брили відриватись і плавати по озеру. В такому разі фахівці радять дочекатись моменту, коли товщина льоду буде мінімум 10-12 сантиметрів, тоді можна буде виходити на лід. Або ж чекайте літа, і тоді зможете відпочити біля озера чи покататись на човні.
Та окрім дітей які полюбляють пригоди на замерзлому озеру, у Івано-Франківську є ще й безстрашні рибалки. Рятувальники спілкуючись з любителями риболовлі занепокоїлись, що ті зовсім не відчувають страху. Вони не уявляють свого життя без цього хобі, та не звертають увагу на застереження спеціалістів. Люди не вірять в небезпеку, доки вона їх не торкнеться.
«Рибалки вкрай не дисципліновані, але разом з тим, з ними проводиться робота. Ці люди вважають, що знають усе і нічого з ними не трапиться. Рибалки з багаторічним стажем мають уже свої місця для ловлі риби. І є такі, що побачивши тонку кригу не підуть на неї, навіть якщо в тому місці риба краще ловиться. А є такі, що заради гарного улову, забувають про безпеку», – розповідає Ігор Влізло.
Чи безпечна крига на франківському озері?
Бережіть себе та пам’ятайте правила поведінки на льоду.
Як поводитись на льоду:

  1. Безпечним вважається лід: для одного пішоходу – товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів;
  2. Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
  3. Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду.
  4. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Інакше вам доведеться з’ясовувати, наскільки добре ви запам’ятали і засвоїли цю пораду.
  5. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
  6. Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок:
  • не пробивайте поруч багато лунок;
  • не збирайтеся великими групами на одному місці;
  • не пробивайте лунки на переправах;
  • не ловіть рибу занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;
  • завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;
  • тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Марія Франчук
Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні