Глюкометр − незамінний прилад для людей з діагнозом цукровий діабет і для тих, хто хоче контролювати рівень глюкози у крові.
Зауважимо, що домашній глюкометр − портативний прилад та звичайно, що йому притаманні погрішності. Щоб глюкометр не помилявся, а вам не доводилося марно витрачати дорогоцінні тест-смужки, читайте матеріал про причини «оман» пристрою.
Топ причин при яких глюкометр може показувати помилкові результати
1. Будь-який глюкометр має допустиму похибку
Всі глюкометри мають допустиму похибку у діапазоні 15-20% та ціна глюкометра на це не впливає. Тобто, при 5 ммоль/л глюкози у крові, пристрій може показати вам будь-яку цифру у діапазоні від 4 до 6 ммоль.
Слід врахувати, що чим вище рівень цукру, тим більшою може бути похибка. Наприклад, при 15 ммоль /л, глюкометр може показати від 12 до 18 ммоль. Тому отримані дані від глюкометра рекомендується перевіряти у медичній лабораторії, де використовують глюкозо-толерантний тест на цукор в крові.
2. Вимийте руки перед аналізом і витріть їх насухо
Ви забули помити руки або, навпаки, помили, але не витерли насухо − отримаєте неправильний результат. У першому випадку ваша кров може змішатися з частинками глюкози на пальцях, що залишилися від продукту: +5-10 ммоль до реального результату гарантовано! У другому випадку ваша кров розбавляється водою, отже, концентрація глюкози зменшується.
3. Густина крові
В густій крові концентрація глюкози збільшується. Майте це на увазі, якщо приймаєте препарати, які збільшують в’язкість крові.
4. Калібруйте глюкометр і регулярно перевіряйте його тестовим розчином
Якщо ви користуєтесь приладом, який вимагає кодування − не забувайте робити це з кожною новою упаковкою тест-смужок. При найменшій підозрі на те, що глюкометр показує розбіжність, перевіряйте його тестовим розчином.
5. Уважно читайте інструкцію з експлуатації
Перед тим, як купити глюкометр ознайомтесь з інструкцією до приладу та використовуйте пристрій згідно рекомендацій від виробника.
Надмірна вологість, високі або низькі температури, використання приладу поруч з джерелами електромагнітного випромінювання (мікрохвильова піч, wi-fi роутер) − все це впливає на роботу глюкометра і викликає неточності. В інструкціях зазвичай пишуть діапазон температур, при яких бажано проводити виміри.
6. Дотримуйтесь умов зберігання тест-смужок!
Глюкометр може показувати хибні дані, якщо порушена цілісність тест-смужки або умови зберігання. Пам’ятайте − тест-смужки не люблять високу вологість і прямі сонячні промені, тому їх зберігають в щільно закритій тубі.
7. Використовуйте глюкометр акуратно
Як і будь-який інший гаджет, глюкометр при механічному впливі (удар, падіння) може заглючити − майте це на увазі і бережіть свій прилад від пошкоджень. Зберігайте пристрій тільки в захисному чохлі.
8. Чистота глюкометру
У віконце для тест-смужок можуть забитися частинки пилу, ворсинки, мікрокраплі крові − ці елементи заважають приладу нормально зчитувати свідчення з тест-смужки. Не забувайте чистити пристрій для точних вимірювань.
9. Будь-яка техніка має свій термін придатності
Як і будь-яка апаратура, глюкометр виходить з ладу. Отож, слід купити апарат для вимірювання цукру в крові в спеціалізованому магазині медичної техніки. Рекомендуємо обирати перевірені компанії з достатньою кількістю відгуків та стажем.