Учасник АТО/ООС, 51-річний калушанин Анатолій Новічонок загинув від вибуху, імовірно, бойової гранати. Про це кореспонденту Суспільного сказав виконувач обов’язків начальника Калуського районного відділу поліції Василь Тимочко.
“Залишки металевих частинок, які криміналісти виявили у квартирі, де стався інцидент, попередньо дають можливість сказати, що вибухнула бойова граната. Однак остаточно це буде відомо після експертизи”, — розповів Василь Тимочко.
Калуський районний відділ поліції
Він також додав, що загиблий чоловік жив у квартирі багатоповерхівки разом зі своїм 91-річним батьком.
“Чоловік виявив сина з відірваними руками. Наразі надати чітку відповідь, чи це був нещасний випадок, чи самогубство — не можна”, — сказав Тимочко.
Сусідка загиблого, яка живе поверхом нижче, називати своє ім’я відмовилася. Вона підтвердила кореспондентові Суспільного, що чула вибух.
У поліції розповіли подробиці загибелі ветерана АТО/ООС на Франківщині
Жінка також додала, що знала чоловіка з дитинства.
“Це була добра людина. Тільки він не мав уваги ні від кого. У нього була контузія. Я з ним дуже багато на цьому тему розмовляла. Він почав пити. Ніхто не приділяв йому уваги. Він завжди казав: “Я нікому не потрібний”. Він ще позавчора хотів допомогти мені сумки принести додому, але був якийсь сумний”, — розповіла сусідка.
За словами голови Калуської спілки учасників АТО Олександра Соколовського, загиблого ветерана Анатолія Новічонка мобілізували у серпні 2014 року. Він служив у складі 24 окремої механізованої бригади 4 механізованого батальйону. На війні чоловік був трохи менше року. Постійної роботи у Калуші він не мав. В Анатолія була інвалідність третьої групи. Олександр Соколовський каже, що чоловік не хотів звертатися до лікарів і реабілітологів. Проте у самогубство ветерана голова Калуської спілки учасників АТО не вірить.
Голова Калуської спілки учасників АТО Олександр Соколовський
“От я, наприклад, спілкувався з племінником (загиблого – ред.), бо мені було теж цікаво, в якому він стані був у той момент. Тому що від цього залежала версія – чому це сталося. У той час він був тверезий і свіжопоголений, це – за словами батька. Що спонукало? Ну, я думаю, найімовірніше, що це було якесь необережне поводження зі зброєю”, – говорить Олександр Соколовський.
В Анатолія Новічонка залишилися троє повнолітніх дітей. Поховають його 2 вересня.
Психотерапевтка Наталія Чаплинська, яка очолює комісію облради із захисту прав учасників АТО, розповідає, що психологічні травми, які ветерани отримують на війні, рано чи пізно проявляються. А під дією алкоголю чи наркотиків побороти ці травми стає складніше.
“Ми завжди, працюючи з нашими ветеранами, говоримо: “Давайте будемо пробувати повністю вести тверезий спосіб життя”. Особливо небезпечним є той момент, коли ветерани пережили час війни і мали контузії, поранення. Тоді алкоголь і наркотики взагалі є несумісні”, – говорить Наталія Чаплинська.
Психотерапевтка Наталія Чаплинська
Психотерапевтка радить рідним і близьким ветеранів війни більше спілкуватися з ними, відвідувати спеціалістів, проходити психологічні реабілітації. На Прикарпатті їх влаштовують громадські організації “Бандерівський Схрон”, “Франко Опір” і “Спілка членів сімей і загиблих в зоні АТО”. А також варто телефонувати на гарячу лінію запобігання суїцидів та профілактики психічного здоров’я – 7333 і телефонну лінію Міністерства ветеранів – 1545.