Диван на коліщатках в темній вітальні

Чому гектари цінних лісів у Карпатах не мають статусу пралісів і природоохоронних об’єктів

Автор: Оксана Марушкевич
30/11/2024 15:41
-Реклама
-Реклама
-Реклама
blagodeveloper.com/promotional-landing/
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Понад 5 тисяч гектарів найцінніших лісів Івано-Франківської та Закарпатської областей досі не мають статусу пралісових пам’яток природи загальнодержавного значення та інших природоохоронних об’єктів.

Працівники Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) у липні 2023 року подали відповідні клопотання, а також висновки про належність цих лісових ділянок до пралісів і квазіпралісів. Проте державне підприємство “Ліси України” їх не затвердило.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Як статус пралісових пам’яток природи може вплинути на карпатські ліси та що про ситуацію кажуть у “Лісах України” — в матеріалі Суспільного.

Що означає статус пралісів і природоохоронних об’єктів

Керівник лісових проєктів громадської спілки “WWF-Україна” Михайло Богомаз розповідає: у 2019 році організація оформила висновки на ділянки, де є праліси, квазіпраліси й природні ліси. Документи затвердили у лісгоспах, на землях яких вони ростуть. Відбувалося це до реформи регіональних лісових офісів.

“Наявність цього документа є передумовою. Наступний крок — щоб ці ліси не тільки були в документації, а щоб стали частиною надбання українського народу, об’єктів природно-заповідного фонду. Є окрема категорія — пралісова пам’ятка природи. Базуючись на цих висновках, отриманих у 2019 році, та наукових обґрунтуваннях, були надіслані пакети документів”, — каже Михайло Богомаз.