Понад 5 тисяч гектарів найцінніших лісів Івано-Франківської та Закарпатської областей досі не мають статусу пралісових пам’яток природи загальнодержавного значення та інших природоохоронних об’єктів.
Працівники Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) у липні 2023 року подали відповідні клопотання, а також висновки про належність цих лісових ділянок до пралісів і квазіпралісів. Проте державне підприємство “Ліси України” їх не затвердило.
Як статус пралісових пам’яток природи може вплинути на карпатські ліси та що про ситуацію кажуть у “Лісах України” — в матеріалі Суспільного.
Що означає статус пралісів і природоохоронних об’єктів
Керівник лісових проєктів громадської спілки “WWF-Україна” Михайло Богомаз розповідає: у 2019 році організація оформила висновки на ділянки, де є праліси, квазіпраліси й природні ліси. Документи затвердили у лісгоспах, на землях яких вони ростуть. Відбувалося це до реформи регіональних лісових офісів.
“Наявність цього документа є передумовою. Наступний крок — щоб ці ліси не тільки були в документації, а щоб стали частиною надбання українського народу, об’єктів природно-заповідного фонду. Є окрема категорія — пралісова пам’ятка природи. Базуючись на цих висновках, отриманих у 2019 році, та наукових обґрунтуваннях, були надіслані пакети документів”, — каже Михайло Богомаз.