Чи готові на Прикарпатті до нового штаму "Омікрон"
Диван на коліщатках в темній вітальні

Чи готові на Прикарпатті до нового штаму “Омікрон”

Автор: Влада Гнатів
04/02/2022 17:46
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
Азов

Минулого тижня Прикарпаття потрапило в «червону» зону. Втім, попри обмеження, в області продовжували фіксувати один із найвищих в Україні показників захворюваності на Covid-19.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

І хоча за вихідні ситуація трохи стабілізувалася, фахівці переконують – розслаблятися не варто, пише Репортер.

Вакцинація допомагає

«За січень захворіло понад 32 тис прикарпатців, – повідомила на брифінгу у вівторок, 1 лютого, заступниця голови ІФ ОДА Людмила Сірко. – У 26 медичних закладах ми з початку року додатково розгорнули 1259 ліжок для госпіталізації хворих на Covid-19. На сьогодні маємо 3382 ліжок. Вони заповнені на 67 %. Кількість ліжок з кисневим доступом – 3153, з них заповнені пацієнтами – 60,9 %».

Попри те, що найбільша кількість нових випадків реєструється у Франківську, найбільш завантаженими є Над­вірнянська ЦРЛ – 93,33 % та КНП «Коломийська інфекційна лікарня» – 93,33 %. Керівниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко пояснює це вищим показником вакцинації населення.

«Незважаючи на те, що ми реєструємо велику кількість позитивних результатів, за рахунок вакцинації маємо легші форми захворювання та менше госпіталізацій. Тож удар, в основному, припав на амбулаторно-поліклінічні заклади. Загалом розгорнуто 150 ліжок в МКЛ № 1 та 287 ліжок в ЦМКЛ. А відсоток заповненості ліжок у двох стаціонарах коливається в межах 50-70 %», – говорить Марія Бойко.

Так, наразі від Covid-19 в міських стаціонарах лікуються 245 пацієнтів, з них 18 у реанімаціях. 92 % госпіталізованих – невакциновані.

«На CPAP в нас перебуває дев’ять людей у двох лікарнях. На кисні в ЦМКЛ – 92 пацієнти, в МКЛ № 1-86, – розповідає Марія Бойко. – Якщо важкий пацієнт клінічно одужав від коронавірусної інфекції в стаціонарі, але ще потребують кисню, то його виписують й під нагляд сімейного лікаря дають додому концентратор. Це також частково розгрузило наші стаціонари».

Фото: Юрій Рильчук

Втім, за словами заступника директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимира Дзьомбака, тільки у шести закладах, які надають допомогу хворим на Covid-19, завантаженість ліжок становить менше 60 %.

«Тому 31 січня було прий­нято рішення про розгортання додаткової кількості ліжок, де завантаженість становить більше 60 %, шляхом перепрофілювання відділень. Ми розуміємо, що це призведе до певних незручностей, але система охорони здоров’я мусить реагувати, коли є масові поступлення», – каже Дзьомбак.

Загалом станом на 1 лютого на стаціонарному лікуванні перебувало 2265 прикарпатців, з них 145 у відділеннях реанімації, а 41 – підключені до апаратів ШВЛ.

Не розслаблятися

На жаль, рівень вакцинації в області сьогодні доволі низький. Так, упродовж січня цього року на 51 % менше людей вакцинувалося порівняно з груднем минулого. Загалом першою дозою в області провакциновано 32,5 % населення, повний курс двома дозами отримали 29,8 % мешканців.

«Разом з тим високими залишаються показники смертності серед людей похилого віку, – говорить Володимир Дзьомбак. – Це є дуже тривожним сигналом. Адже в області є 14 територіальних громад, де вакцинація старшої групи населення становить менше 20 %. Тому просимо звернути увагу на своїх батьків, бабусь і дідусів, вакцинувати їх. Адже це убезпечить від важкого перебігу хвороби та неприємних наслідків».

Головний державний санітарний лікар області Руслан Савчук теж радить не розслаблятися. Хоч за вихідні кількість лабораторно підтверджених випадків дещо зменшилась, в області активно циркулює штам «Омікрон».

«Зараз, порівняно з минулим тижнем, маємо відносно невелику кількість лабораторно підтверджених випадків, – каже Савчук. – Я пояснюю це тим, що за вихідні в нашу вірусологічну лабораторію поступило значно менше зразків для дослідження, ніж протягом минулого тижня. Втім, напередодні ми отримали офіційну відповідь від центру громадського здоров’я МОЗ України про те, що у 90 % зразків, які ми направили для проведення секвенування 20 січня, виявлено штам «Омікрон». Це значить, що коронавірусна інфекція продовжує активно поширюватися і зараз не час нехтувати карантинними обмеженнями».

На Франківщині фермерське підприємство увійшло до 50 кращих ягідних господарств України ФОТО

Також він додав, що нині «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» спроможний опрацювати до 5000 зразків за добу.

«Проте закликаю не випробо­вувати власне здоров’я та можливості працівників нашої лабораторії», – просить Савчук.

Діти хворіють більше

Нині в Івано-Франківській області активно готуються до розгорнення додаткових ліжок для дітей. Так, за даними Руслана Савчука, у січні на Прикарпатті зареєстрували 2931 новий випадок Covid-19 серед дітей. А це у 22 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зай­нятість дитячих ліжкомісць на сьогодні – 71,6 %.

«Щодо заповненості дитячих ліжкомісць, то на сьогодні на 100 % заповнена обласна інфекційна лікарня, де завантажені 20 із 20 ліжок. На 96 % заповнена Калуська міська лікарня – 24 ліжка з 25. На 70 % заповнена Коломийська ЦРЛ – 28 із 40 ліжок. І обласна дитяча клінічна лікарня запов­нена на 70,6 % – 69 із 90», – розповів Руслан Савчук.

Завідувачка пульмонологічного відділення ОДКЛ Моніка Макян додає, що 80 % дітей, які лікуються у відділенні, – це діти до чотирьох років. З них 80 % – до року.

«Діти поступають до нас переважно у стані середньої важкості. Легкі випадки ми відправляємо на амбулаторне лікування, – розповідає Моніка Макян. – Зчаста ми завчасно виписуємо дітей через перевантаження ліжок. Складнощі пов’язані з тим, що переважно хворіють родинами. Якщо дитина захворіла, то й мама хвора. А замінити маму, яка годує грудним молоком, інші члени сім’ї не можуть. Але спільними зусиллями ми всім надаємо кваліфіковану допомогу».

Не набагато краща ситуація і в Івано-Франківській міській дитячій лікарні. Там 1 лютого розгорнули 100 додаткових ліжок.

«Станом на сьогодні в міській дитячій лікарні перебуває 193 дитини з різними захворюваннями. Маються на увазі і пневмонії, і респіраторні захворювання, і підозри на коронавірус, – говорить Марія Бойко. – Чергова хвиля чітко співпала з захворюваністю на грип, тож дуже добре, що ми вчасно відправили дітей на дистанційне навчання. Так ми значно знизили захворюваність серед дітей, а значить і серед дорослих. Ситуація трохи стабілізувалася. Думаю, що скоро показники підуть на спад».