В середині квітня Президент України підписав закон №10449 про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня. Зміни в мобілізаційному законодавстві торкнулися і переліку осіб, які мають право на відстрочку від мобілізації.
Юрист Дмитро Дончак пояснив, чи матиме право на відстрочку чоловік, який закінчив бакалаврат та вступив на магістратуру до акредитованого європейського ВНЗ на денну форму навчання.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Юрист підкреслив, якщо це навчання на денній формі, то відстрочка буде.
В іноземних ВНЗ за замовчуванням навчання ведеться на денній формі.
Це повинно бути зазначено в довідці, яку вам видасть навчальний заклад: загальний термін навчання (коли починається і коли закінчується), форма навчання (денна), форма освіти (магістр), спеціалізація, – підкреслив він.
Також він пояснив, чи треба для цього вчитися на тій самій спеціальності на якій був отриманий ступінь бакалавра.
У відповідності до пункту 1 частини 3 статті 23, не підлягають мобілізації військовозобов’язані – здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури, – нагадав він.
У відповідності до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про освіту», рівнями освіти є (пропускаємо дошкільну, шкільну, середню):
- фахова передвища освіта;
- початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
- перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
- другий (магістерський) рівень вищої освіти;
- третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.
Законодавство не вимагає подовжувати здобуття освіти тільки за попереднім напрямком (спеціалізацією). Тобто особа має право поступити на магістратуру на будь-яку спеціальність – навіть якщо вона абсолютно не пов’язана зі спеціальністю бакалавра.
У квітні Кабінет міністрів України схвалив зміни до правил перетину кордону, які дозволять виїжджати з країни для академічного обміну студентам чоловічої статі. Перетнути кордон можуть студенти у віці до 22 років строком на один семестр.