-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Чи стануть невеликі селища на Прикарпатті селами?

-Реклама-spot_img
spot_img

Верховна Рада 28 липня прийняла закон, який, зокрема, оновлює класифікацію населених пунктів в Україні та встановлює порядок їх утворення та ліквідації, перейменування, а також зміни статусу.

Так, новий закон передбачає ліквідацію статусу селищ міського типу: відтепер в Україні будуть лише міста, селища та села. Таким чином, міськими населеними пунктами при цьому залишаться лише міста, а сільських стане більше внаслідок переходу всіх смт до категорії “простих” селищ, пише Бліц-Інфо.

Як повідомив під час етеру на ОТБ “Галичина” виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, цей закон ліквідовує радянську систему адмінтерустрою, адже ми задекларували європейський напрямок розвитку.

“Згідно з законом тепер будуть міста, селища, села і нововведення – присілок. Для громад де населення до 10 тисяч населення, забирається приставка “міського типу” і вони будуть просто селища. Щодо селищ, які мають понад 10 тисяч населення, то вони мають право претендувати на назву місто. В нас в області тільки одне таке селище – Перегінське з населенням понад 12 тисяч”,- пояснює Стефанчук. 

Як зауважила голова Ланчинської територіальної громади Надія Данилюк, на них цей закон ніяк не вплине.

- РЕКЛАМА-

“В Ланчині населення становить менше 10 тисяч, якщо точніше 7800 осіб. Тобто ми просто залишимося селищем”,- каже очільниця Ланчинської ТГ

Водночас у Ворохті ситуація інша – їх можуть понизити до статусу села. Адже за словами голова територіальної громади Олега Дзем’юка, у Ворохті нараховується тільки 4100 жителів.

“Ми не дотягуємо до 5 тисяч жителів, тож можемо втратити навіть статус селища. Але в прикінцевих положеннях закону вказано, що селище міського типу стає селищем, навіть якщо не має 5 тисяч населення, у випадку якщо місцеві депутати не проголосують, щоб стати селом. Якщо не буде примусового переведення у статус села, то ми залишимося селищем і не хочемо навіть розглядати варіанту стати селом. Адже передусім йдеться про статус, а для туристичної Ворохти це дуже важливо”,- каже голова.

Не поспішають ставати селами і інші селища міського типу, які не мають достатньої кількості мешканців.

“Наразі зі мною ніхто не комунікував, щодо бажання змінити статус на село. Навіть якщо селище має менш як 5 тисяч, ніхто його примусово понижувати до статусу села не буде. Тільки за бажанням населення. Я думаю, що охочих з селища стати селом точно не буде. Що втратить громада, якщо перейде в той чи інший статус? По суті ніяких змін не буде. Єдине що зміниться – це розмір освітньої субвенції для села чи міста. Якщо зараз селища прирівнюють до сільського населення, то коли вони перейдуть у статус міста буде видозмінена формула в частині наповнюваності по міському коефіцієнту. Всі інші складові незмінні. Більшою мірою йдеться про статусність”,- підсумовує Юрій Стефанчук. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні