Чи вистачить Україні енергоресурсів взимку: відповідь очільника уряду Шмигаля
Диван на коліщатках в темній вітальні

Чи вистачить Україні енергоресурсів взимку: відповідь очільника уряду Шмигаля

Автор: Марія Франчук-Левицька
30/11/2022 08:20
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Україна входить із 14 млрд кубічних метрів газу в сховищах і з 1,3 млн тонн вугілля на складах.

В уряді запевняють, що енергетичних ресурсів, зокрема пального, в Україні достатньо, щоб спокійно пройти зиму.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Про це сказав голова уряду Денис Шмигаль під час засідання Кабміну у вівторок, 29 листопада, передає Правда.іф з посиланням на ТСН. 

За його словами, Україна входить із 14 млрд кубічних метрів газу в сховищах і з 1,3 млн тонн вугілля на складах. Імпорт пального в останні місяці складав близько 700 тисяч тонн щомісячно. 

“Це стосується не лише газу та вугілля, але й пального. В умовах збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторів, розуміємо, що попит на пальне може зрости. Але його дефіциту Міністерство економіки не передбачає. Уряд перебуває в постійному діалозі з мережами пального й уважно стежить за балансом імпорту та споживання”, — зауважив прем’єр-міністр.

Яка ситуація із пальним на тлі збільшення імпорту генераторів 

Цього року у листопаді спостерігається збільшення попиту на пальне через збільшення імпорту дизельних та бензинових генераторі. Директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн зауважив, що різкого зростання цін не відбулося. Втім, він підкреслив, що ціни зросли у найбільш популярних мережах, які отримали найбільшу частку цього нового попиту.  

У Мінекономіки впевнені, що паливні мережі, найімовірніше, відчують підвищений попит, але враховуючи нинішні обсяги імпорту нафтопродуктів до України, до дефіциту пального дійти не повинно.