-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Чим живе та як розвивається Лисецька громада у час війни

-Реклама-spot_img
spot_img

Прикарпатські медіа під час чергового престуру, організованого Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України, відвідали Лисецьку громаду.

Про виклики, які долає громада у воєнний час, та про особливості її розвитку інформаційному ресурсу Правда.іф розповів селищний голова Анатолій Лущак.

Очільник громади назвав одним із основних важливих їхніх досягнень – впровадження заходів з енергоефективності. Йдеться про те, що у майже всіх комунальних установах встановлені твердопаливні котли, які в рази дають змогу заощаджувати:

“Адже навіть ті ресурси, як обрізання дерев та утилізаціЯ, використовуємо для палива. Тим самим бережемо природу та суттєво економимо в опалювальний сезон”.

За його словами, сировину для котлів заготовляють два житлово-комунальних господарства. А у Старому Лисці працює своя лінія з виготовлення паливних брикетів.

- РЕКЛАМА-

Варто зазначити, що Лисецька громада активно розвивається у галузі містобудування. Вона надає адміністративні послуги не тільки для жителів своєї громади, але й обслуговує в цій сфері чотири довколишні: Дзвиняцьку, Старобогородчанську, Солотвинську та Загвіздянську. Таким чином Лисецька селищна рада стала першою в Івано-Франківській області та другою в Україні з укладання угоди з іншими громадами в галузі містобудування.

З березня 2023 року у громаді запрацював Дія Центр, де громадянам надають понад 250 адміністративних послуг, а нещодавно тут почали видавати посвідчення водія.

Також у створеному минулого року “Центрі надання соціальних послуг” за рахунок бюджетних коштів надають населенню 18 базових соціальних послуг.

Потрібним проєктом Анатолій Лущак називає місцеву періодику, так званий звіт, “місточок між владою та громадою”. Газета виходить двічі на місяць і висвітлює всі події у громаді.

“Через сторінку у Фейсбуці ряд проведених заходів не масштабується, губиться в часі, а на сторінках газети вся інформація зібрана”

Беззаперечним фактом є потреба у реабілітаційному центрі у громаді. Наразі відділення реабілітації діє у “Лисецькій лікарні”, але місць для військових та цивільних не вистачає.

“У нас є приміщення, готовність якого складає близько 65 %. Раніше воно призначалось для дитячого садочка. Об’єднавши школу та садок в НВК – така потреба відійшла. Тому хотіли б облаштувати на тому місці реабілітаційний центр для військових, яких більшає в нас з кожним днем”, – ділиться селищний голова.

За його словами, для ремонту приміщення раніше потрібно було 45 мільйонів гривень. На сьогодні ця цифра може трохи зрости ще на облаштування укриття. Тому громада бере участь у міжнародному проєкті “Громади на 100”, завдяки якому зможе оформити документацію та розширити реабілітаційне відділення лікарні.

Окрім участі у всіх можливих обласних та державних проєктах, громада вибудовує плідну співпрацю з польськими партнерами, з ґміною Ленчиця. Завдяки їй партнери передали місцевій пожежній охороні два пожежні автомобілі та спеціалізоване обладнання, часто привозять гуманітарну допомогу для лікарні та потребуючих людей.

Допомога Збройним силам України

Лисецька громада попри виклики війни розвивається та одночасно допомагає військовим на передовій. За словами селищного голови, у 2022-2024 роках з бюджету виділили понад 28 мільйонів гривень, не зважаючи на вилучене минулого року “військове” ПДФО в розмірі близько 70 мільйонів гривень.

“На початку повномасштабного вторгнення, коли потрібно було готувати військових до поїздки на фронт, спільними зусиллями організували понад десять благодійних фестивалів та ярмарків. Долучались дорослі та діти. Виручені кошти спрямовували на підсилення 75 батальйону 102 бригади ТрО. Ми ними, в основному, опікуємось”, – каже очільник громади.

За словами Анатолія Лущака, на передову відправили вже чимало дронів, автомобілі та чотири транспортні засоби швидкої медичної допомоги.

“Свій дводенний заробіток конвертували працівники селищної ради та комунальних установ у два авто для для військових”, – додає він.

Як підсумував виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, Лисецькій громаді вдається балансувати та утримувати темпи допомоги військовим, не забуваючи про розвиток, освіту та медицину для мешканців.

“Особливо показовою є діяльність Лисецької громади, яка взяла на себе складне завдання – це утримати темп допомоги Силам оборони та забезпечити якісні освітні та медичні послуги попри вилучення в минулому році “військового” ПДФО в сумі близько 70 мільйонів гривень, що призвело до зменшення в 2,3 разів бюджет на 2024 рік”, – стверджує Юрій Стефанчук.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні