-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Чиновники з Франківщини “ремонтували” на папері зруйновані стихією об’єкти

-Реклама-spot_img
spot_img

Найбільше псевдоруйнувань – у Косівському районі.

Дуже вигідна стихія. Повінь, що накрила Прикарпаття у червні цього року, зруйнувала не ті об’єкти, які “ремонтували” місцеві чиновники. Принаймні такі висновки зробили в СБУ після перевірки. З’ясувалося, що гроші держава виділяла на відновлення непошкоджених мостів і будинків. А вартість ремонту інших – завищена в сотні разів, пишуть https://5784d6718eff6ca00692219de8f7204d.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.htmlВерсії з посиланням на Подробиці.

Хто заробляв на біді? І чи будуть вони покарані?

- РЕКЛАМА-

Руйнівна червнева повінь на Прикарпатті. Понівечені будинки, дороги, мости… Збитків тоді нарахували щонайменше на два з половиною мільярди гривень. Та навіть з огляду на масштаб негоди, остаточні списки пошкоджених об’єктів і суми на компенсацію виявилися надзвичайними. А згодом з’ясували – до переліку потрапило й те, що вода взагалі не зачепила.

Марія Римар, прессекретар управління СБУ в Івано-Франківській області:

Посадовці органів місцевого самоврядування Косівського та Галицького районів вносили недостовірні відомості до переліку об’єктів, які потребують ремонту та відновлення.

Найбільше псевдоруйнувань – у Косівському районі. У Райдержадміністрації кажуть: всі акти обстежень складали сільські ради.

Юрій Лук’янович, житель села Соколівка:

Це ми своїми силами зійшлися, бо тут було весілля намічалося і треба було сюди перевозити, то ми стали, і зробили, і все. А кого чекати?

Тож міст зі списку на фінансування нині забрали. Схожа ситуація і з рештою переправ.

Це один з чотирьох мостів, які пошкодила повінь. Фахівці оцінили його ремонт в 4 мільйони гривень. Та після втручання правоохоронних органів ціна впала до 128 тисяч.

Так із заявлених майже 37 мільйонів – кошторис “здувся” до одного. Голова сільської ради запевняє: він тут ні до чого, і киває на приватну фірму, яка складала кошторис.

Василь Стефурак, сільський голова Соколівки:

Ми подали акти обстеження, там писало чітко і ясно: пошкодження перил. Моя – механічна, що я не дивився на вартість, бо мені не було інтересно, що він коштує.

У фірмі, яка оцінювала збитки, кажуть: безкоштовно зробили оцінку. Орієнтувались у сумах на акти сільрад.

Володимир Кавінський, директор компанії:

Ми не обстежували ці мости, тому що фізично ми просто не встигали. В актах обстеження були вказані параметри тих мостів – ширина, висота, і фактично їх стан. Там було вказано, що він зруйновний повністю.

Перш ніж передати документи рай адміністрації, їх підписує сільський голова, – кажуть оцінювачі. І жодних зауважень щодо сум – не було. Перевірки ж наслідків червневої стихії досі тривають. І не лише щодо об’єктів інфраструктури, а й приватних господарств.

Петро Іванишин, голова Косівської районної державної адміністрації:

Було три категорії: перша, друга, третя. За першу держава відшкодовувала – це коли будинок зруйнований 300 тисяч. У нас було близько 20-25 випадків першої категорії, коли працівник адміністрації вийшли на місце, щоб пересвідчитися, то першої категорії у нас було всього-на-всього чотири.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні