-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Цього року Солотвино підтопило вже тричі

-Реклама-spot_img
spot_img

Впродовж 12-ти років щоліта підтоплює будинки та господарства на вулиці Тараса Шевченка у селищі Солотвин, що на Івано-Франківщині. Цього сезону – це вже втретє залило обійстя людей, пише Суспільне.

Зранку 23-го червня рівень води у річці Бистриця Солотвинська різко піднявся. Затопило будинки, городи, стайні та гаражі.

“Вже тиждень не спимо. Цілу ніч чергуємо. Вчора уже звечора лляло, а згодом, коли вода пішла з гір, то о п’ятій уже все накрило водою. Трощить усе, дерева несе. Скільки літ прожив, ще такого не бачив”, – розповідає житель Солотвина Едуард Седлецький.

Часті затоплення осель чоловік пояснює тим, що річка змінила русло: “Зараз Бистриця Солотвинська просто б’є на мій будинок. Потопилися кури, кролі. Їх не можна було забрати. Там і зараз в стайні по пояс вода”.

- РЕКЛАМА-

Едуард Седлецький розповідає, що не раз зверталися до сільської голови, хотіли прорити трактором рів на 5-10 м, щоб частина ріки йшла прямо.

“Кілька років назад у Монастирчанах (ред. село Богородчанського району) був бульдозер. Ми домовилися, що він прогорне русло і я заплачу. У сільській раді заборонили виконувати ці роботи. Сказали, що конфіскують трактор”, – каже інвалід 1 групи Едуард Седлецький.

Чоловік розповідає, що влада не реагує на стихійне лихо: “Якийсь тут був, пофотографував, забрався і поїхав”.

Пенсіонер хотів їхати в Київ у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, а згодом – на прийом до президента. Проте його відрадили. Сказали, що під час карантину не приймуть.

Голова Солотвинської селищної ради Наталія Тютюнник розповідає, що цього сезону – це вже третє підтоплення. Люди ще не оговталися від паводку, який був 13-15-го червня. Найкритичніша ситуація у десяти обійстях. У решти – вода у підвалах, городах, подвір’ях.

“Кожного року пишемо екологічні запити на виділення коштів для берегоукріплення Бистриці Солотвинської. Щороку пишемо листи, люди надсилають колективні звернення в управління екології. На жаль, кажуть, що нема грошей”, – каже Наталія Тютюнник.

Очільниця селища повідомила журналістам Суспільного, що домовилася про бульдозер, аби вправити русло. Районна влада пообіцяла допомогти бензином. Проте чекають, щоб спав рівень води. Це найшвидше, що можна зробити.

Якщо почнуть укріплювати береги, то, на думку Наталії Тютюнник, до кінця року не виконають роботи, бо існує процедура тендерів, кошторис. Це усе займе багато часу. А зміна русла в річці допоможе хоча б на 2-3 роки убезпечити людей від лиха.

“Щоб робити берегоукріплення, потрібно хоча б п’ять мільйонів. Скільки зараз зруйновано берега, ніхто не може сказати, бо туди не можна підступитися”, – розказує жінка.

Щодо компенсації збитків людям, то очільниця селища повідомила, що у бюджеті не заклали гроші від стихійного лиха. Проте можна перекинути з іншої статті. Для цього потрібно, щоб на сесії сільради депутати підтримали цю пропозицію.

Подворовий обхід комісія проводитиме відзавтра, щоб встановити збитки односельчан, які постраждали під час паводку.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Влада Гнатів
Влада Гнатів
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні