У 2022 році івано-франківський велоклуб “Franko Bicycle Club” вперше планує організувати на Прикарпатті марафони для велосипедистів на 600 км та 1 200 км. Їх проведуть у липні та серпні, розповів голова клубу Володимир Чернишенко.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Вперше самостійно організовувати бревети на відстань 200 км, 300 км і 400 км “Franko Bicycle Club” почав у 2021 році. До цього їх проводили спільно з велосипедистами зі Львова та Тернополя, пише Суспільне.
“Марафони відбулися і, вважаю, були досить успішними, як для першого разу. Тому що на перший марафон у 200 км ми очікували десь 25-27 учасників, а у підсумку мали 52 велосипедисти. Були учасники з інших міст, але й більше з’явилося франківців, які захотіли проїхати цей марафон. Це є одним із наших завдань — “розгойдати” місто, бо велосипедистів є багато, а їхати в інші міста, щоб взяти участь, може не кожен. З’явилася така можливість, і нею скористалися більше людей, ніж ми очікували”, — каже Володимир Чернишенко.
У 2021 році “Franko Bicycle Club” почав самостійно організовувати бревети
За правилами паризького велоклубу AUDAX Club Parisien велозаїзди організують на “стандартні дистанції” у 200 км, 300 км, 400 км, 600 км, 1 000 км та 1 200 км. Щоб отримати звання “суперрандоннера“, велосипедист за один сезон має проїхати чотири марафони на 200 км, 300 км, 400 км і 600 км.
“200 км, 300 км, 400 км ми провели 2021 року. Залишилося 600 км. При складанні календаря на 2022 рік ми подали маршрути та таймінг марафонів у 600 км та 1200 км. Паризький клуб схвалив їх, і тепер ми маємо можливість проводити ці марафони”, — говорить Володимир Чернишенко.
Щоб отримати звання “суперрандоннера”, велосипедист має проїхати за сезон чотири марафони
Є певні правила організації таких марафонів. Передусім, каже велосипедист, вони мають відбуватися безпечно для його учасників. Маршрут потрібно прокласти так, щоб дороги були мінімально завантажені автомобільним транспортом.
“Але знову ж таки, тут є дві сторони медалі: з одного боку, ми хочемо хороших доріг, щоб велосипедисти їздили не полями у болоті й бруді, а з іншого — там, де хороші дороги, є інтенсивний трафік. Це була перша складність. Друга складність — це те, що залежно від довжини марафону треба обов’язково розраховувати контрольні пункти з харчуванням і відпочинком для спортсменів. Також має бути кілометраж, якщо це — 400 км, то 400 км. Треба так прорахувати маршрут, щоб у 400- та у 600-кілометрових марафонах і старт, і фініш були з Івано-Франківська. Можна або не дотягнути, або перетягнути відстань”, — розповідає Володимир Чернишенко, який займався розробкою трас.
Він каже, потрібно було враховувати, щоб маршрути не перетиналися з трасами інших клубів, наприклад львівського, який також проводить 400-, 600- та 1 200-кілометрові заїзди у Карпатах.
Маршрут потрібно прокласти так, щоб дороги були мінімально завантажені автомобільним транспортом
Щоб проїхати такий марафон, потрібно до нього готуватися. За словами Володимира Чернишенка, рандоннери, які постійно беруть участь у бреветах, не закривають велосипедний сезон восени, а продовжують тренуватися і взимку.
“У людей, які “катають” по місту і трохи за містом, є початок “сезону” і є закінчення. У нас сезон не закривається. Для того, щоб підтримувати та вдосконалювати форму, переходимо на різні види тренажерів. Але “розкатуватися” та виїжджати ми починаємо, як тільки температура “за бортом” стає +5°C і немає снігу та дощу”, — каже Володимир Чернишенко.
Рандоннери, які постійно беруть участь у бреветах, не закривають велосипедний сезон восени
Такі марафони — це подорожі, а не перегони, хоча для кожного відрізку є визначений ліміт часу. Бревети потрібно долати комфортно, а не швидко, розповідає рандоннер.
“Коли я тільки починав їздити марафони сім років тому, то визначив для себе мінімальну планку. Щоб проїхати на велосипеді комфортно 100 км, треба, щоб накат до цього моменту вже був 1 тис. км. Так само для 200 км накат має бути 2 тис. км, для 300 — 3 тис. км. Відповідно за сезон у такому ритмі велосипедист набирає приблизно 8-10 тис. км загалом”, — розповідає Володимир Чернишенко.
Володимир Чернишенко під час 1 200 км веломарафону “Париж-Брест-Париж”, 2019 рік
В Івано-Франківську є чотири велосипедисти, які здолали відстань у 1 200 км. Володимир Чернишенко — один з них.
“Ми, з одного боку, сподіваємося, а з іншого — хочемо перевірити, чи Івано-Франківськ готовий “народити” марафонців, які зможуть подолати 1 200 км”, — каже Володимир Чернишенко.