106 проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства реалізували у 2021 році в Івано-Франківській територіальній громаді. Про це розповів під час оперативної наради у міського голови керівник секретаріату міської ради Станіслав Козлов.
За його словами, суть конкурсу полягає у тому, що переможці реалізують свій проєкт, витрачаючи на це лише 30% від загальної вартості — 70% суми фінансує міська рада.
Дошкільний навчальний заклад № 4 “Калинова сопілка” — один з переможців конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування. Майже місяць тому у садку облаштували ресурсну кімнату для інклюзивного навчання дітей.
У садочку “Калинова сопілка” облаштували сухий басейн
Для цього з міського бюджету у межах програми виділили 42 тис. грн. Ще 18 тис. грн зібрали батьки. Завідувачка дошкільного закладу Тамара Сливоцька каже, що у цій кімнаті займаються всі діти, які відвідують садок. Однак на вихованців з особливими освітніми потребами вона має лікувальний вплив.
У дитячому садку облаштували ресурсну кімнату для інклюзивного навчання дітей
“Ми сьогодні можемо проводити тут різноманітні корекційно-розвиткові заняття. Вони дають нам змогу піднімати на вищий щабель інклюзивну освіту. Бо сьогодні цьому надається дуже велике значення. Тут є різноманітні посібники для дітей з корекційного розвитку. Є посібники для малої моторики. А також — сухий басейн, що задовольняє потреби цих дітей”, — розповідає Тамара Сливоцька.
Психологиня дошкільного закладу Оксана Лесів каже, що найбільше діти полюбляють працювати за сенсорним столом.
“На ньому можна працювати з піском, з орбізами. Наприклад, дітки сортують за кольором, створюють різні візерунки. Якщо це пісочок – можна малювати: є схеми, є трафарети. Також ми вчимо вихованців після своєї роботи прибирати. Вони збирають все це. Формується естетичне бачення. Ось такий вигляд має наша робота”, — пояснює психологиня.
Сенсорний столик у садочку “Калинова сопілка”
Цьогоріч заявки на участь у конкурсі подали 149 учасників, розповів Станіслав Козлов. З його слів, переможцями обрали 106 проєктів. На їхню реалізацію з міського бюджету витратили 5 млн грн.
“Впродовж 10 років, відколи ми реалізовували конкурс проєктів, фактично реалізували 886 проєктів на загальну суму 47 млн грн. І якщо взяти до уваги, що 33 млн для фінансування були за ці роки передбачені міською радою, то 14 млн грн у межах цього конкурсу нам вдалося залучити від самих учасників конкурсу проєктів. Відтак ця схема співфінансування є доволі доречною. І, як бачимо, за ці роки назбирується чимала сума, яка інвестується в місто”, — каже Станіслав Козлов.
У садочку дітки працюють з піском та орбізами
Наступного року в конкурсі проєктів та програм додадуть окремий розділ: “Індивідуальне опалення”, каже міський голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків.
“Ми дещо повинні зменшити кількість матеріальних допомог, але натомість збільшити допомогу для переходу на індивідуальне опалення. Тобто всі програми мають бути спрямовані на перехід на індивідуальне опалення”, — каже Марцінків.
Пропозицію міського голови підтримав також секретар міської ради Віктор Синишин.
“Це буде доречно дати цільове призначення саме на реконструкцію зовнішніх мереж газопостачання. І таким саме чином пришвидшити процес переходу на індивідуальне опалення”, — каже Синишин.
Цього року конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування відбувся у чотирьох номінаціях: “Проєкти громадських та благодійних організацій”, “Проєкти громадських та благодійних організацій при закладах культури”, “Проєкти при закладах освіти” та “Будинкові проєкти”.