Свині, корови, коні та інша живність в Івано-Франківській громаді приносить своїм господарям гроші. Місто виділяє кошти фермерам за те, що ведуть своє господарство.
Ґазда з села Черніїв нашої ТГ Володимир Савчак отримав цього року вже 54 тисячі гривень. Чоловік має 30 свиней та двох корів. Каже, на їх утримання йде понад 150 тисяч гривень на рік. Тому компенсація третьої частини витрат – то дуже суттєво, пише Правда з посиланням на сайт міста.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Дотацію Фермер планує витратити на корм для своїх тварин.
«Я дуже вдячний за те, що є така програма. Це дуже велика поміч. Бо зараз, на жаль, сільське господарство є практично збитковим. Вижити важко. В магазинах все є, дешевше, але це натуральна продукція. Кошти витрачаю на корма, пшеницю зараз купую, кукурудзу, буряк. Йде близько 10 тонн бульби дрібної. Це допомога сильна», – зізнається фермер Володимир Савчак.
Отримати кошти можуть ті господарі, які займаються фермерством та подали заявки в будь-яке відділення ЦНАПів Івано-Франківської громади. Цьогоріч уже понад 300 фермерів отримали гроші на ведення господарства.
«Ми хочемо, щоб люди займались сільським господарством. Щоб тваринництво не пропало. Адже, утримувати худобу – це дуже складна справа. Тому ми надаємо підтримку. Людина, якщо тримає корову, коня, кіз, вівці, свиноматку, бджоли, системи поливу – може отримати кошти. Наступного року будемо продовжувати цю програму. А також врахуємо нюанси: якщо раніше виділяли кошти на один вид тваринництва – то зараз допомогу зможе отримати фермер, який утримує різні види худоби. Основне, щоб людина була зайнята, могла заробити й мати якісну продукцію для себе та покупців. Тому ця програма є дуже важливою для Івано-Франківська», – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Загалом місто виділило на компенсації фермерам понад 2 мільйони гривень. Заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко запевняє, вже наступного року місто формуватиме бюджет для підтримки фермерів, до того ж збираються удосконалити та доповнити умови самої програми.
«В наступному році аналогічно будемо закладати кошти в розвиток програми з певними доповненнями і розширеннями. Від подачі документів і отримання коштів в нас проходить термін не більше ніж півтора місяця. Станом на зараз усі рішення, які прийняті, вони повністю профінансовані», – каже заступник міського голови, директор Департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко.
Найбільше фермерів, які утримують свійських тварин – у Тисменичанах та Радчі. Ґазди з цих сіл найчастіше зверталися цього року для участі у програмі підтримки та розвитку сільського господарства.