Початок холодного сезону асоціюється з гарячим алкогольним напоєм на основі вина та прянощів – глінтвейном.
Тому в закладах Івано-Франківська уже почали готувати цей напій, а ми почнемо з того, що наша журналістка випила всі п’ять глінтвейнів, щоб розповісти, які вони на смак, пише Правда.іф з посиланням на “Галицький кореспондент“.
До вашої уваги заклади міста, в яких уже готують цей атмосферний напій та подають його з собою.
ROZZI
Ця кав’ярня розташована біля Івано-Франківського національного медичного університету по вулиці Сотника Мартинця, 4.
Окрім традиційних напоїв, у закладі вже можна придбати глінтвейн, який готують за власним рецептом. Глінтвейн “Роззі” є досить пряним на смак. Вино для напою використовують виключно французького походження, а додають такі прянощі як гвоздика, кардамон, імбир, родзинки, які надають яскравого посмаку і виноградного відтінку, корицю й апельсин.
У глінтвейні відчувається запах родзинок, кориця й насичений запах цитрусу. У закладі його подають з часткою апельсину та корицею, але напій можна брати й з собою.
Ціна глінтвейну – 70 гривень за 200 мілілітрів.
Заклад працює щодня з 8:30 до 21:30.
Kanadian Food
На вулиці Страчених українських націоналістів, 5 знаходиться ресторан швидкого харчування. Тут подають незвичний глінтвейн, оскільки в його основі не вино, а сидр.
Щоб приготувати такий напій, попередньо роблять навар з яблук, кориці, меду та цукрового сиропу. Далі в нього додають сидр і підігрівають до 50-60 градусів. Смаки такого глінтвейну постійно змінюються, оскільки його готують на основі різних сидрів, наприклад манго-персика, вишні або гранату.
Глінтвейн “Манго-персик” поєднує в собі смак яблука, манго та персика. Він доволі смачний та не схожий на стандартні глінтвейни. У ньому не відчуваються спеції, натомість пахне персиком. Глінтвейн можна пити в закладі й брати з собою. На виніс в напій додають шматок персика.
Вартість такого глінтвейну – 25 гривень за 200 мілілітрів, та 40 – за 400.
Працює щодня з 10:00 по 22:30.
MOUN
Ще одна кав‘ярня, в якій вже готують глінтвейн, розташована на вулиці Лесі Українки, 2.
Його готують з корицею та гвоздикою, а прикрашають вишнею. Головним інгредієнтом є червоне напівсухе вино, яке саме по собі є смачним та пряним.
Цей напій досить легко п’ється, у ньому відчувається чіткий смак кориці та нотки цитрусу, які підкреслює вино. Він дуже пряний і насичений. Його можна куштувати в закладі та брати з собою. На виніс його подають з частками апельсину та гвоздикою.
Вартість глінтвейну – 49 гривень за 250 мл.
Також скоро у закладі буде глінтвейн з такого ж вина, тільки білого.
Графік роботи: у будні з 9:00 по 22:00. У вихідні – 10:00-22:00.
Майстерня карамелі
Неочікуваним місцем, де можна придбати глінтвейн, є Майстерня карамелі, яка знаходиться на вулиці Незалежності, 8.
Тепер окрім натуральної карамелі там пропонують три види глінтвейну – білий, червоний та ожиновий.
Для ожинового глінтвейну в майстерні обрали напівсолодке ожинове Закарпатське вино. При готуванні у нього додають спеціальні спеції, корицю та апельсин.
Глінтвейн подають з собою у 250 мл стаканчиках, без додаткового декорування напою. Він вирізняється витонченим ягідним смаком. Також у ньому відчувається кориця та гвоздика. Його вартість – 45 гривень.
Майстерня працює щодня з 10:00 по 22:00.
YOLAVASH
У кіоску з кавою та їжею, який розташований неподалік Вічового Майдану на вулиці Дмитра Вітовського, також пропонують глінтвейн.
Для нього використовують вино з сортів винограду, родом з одеських та ізмайлівських виноградників, який виростили цього року.
У цьому напої дуже відчутний присмак меду й трохи цитрусу. Глінтвейн досить солодкий, у ньому не відчувається смак спецій, натомість смак вина доволі насичений. Напій подається у стаканчику з часткою апельсину.
Ціна такого глінтвейну залежить від розміру: маленький стаканчик 250 мл коштує 29 гривень, а великий 350 мл – 39.
Графік роботи: у будні дні з 10:00 по 22:00. У вихідні – з 10:30 по 22:00. З 16:00 по 16:30 обідня перерва.
Довідково:
Назва глінтвейну походить з німецької мови й перекладається як палюче вино. Перші рецепти схожого до глінтвейну напою відомі ще зі Стародавнього Риму. Тоді вино змішували із прянощами, однак не нагрівали. А саме гаряче вино з’явилося вже в часи середньовіччя в країнах Північної Європи, Британії та Скандинавії.
На цей час існує безліч варіантів приготування глінтвейну. Пропонуємо один із рецептів приготування класичного глінтвейну.
Для цього вам потрібно:
- Червоне вино – 750 мілілітрів,
- Гвоздика – 6-7 штук,
- Мускатний горіх – 1 чайна ложка,
- Палички кориці – 5-6 штук,
- Апельсин – 2 штуки,
- Цукор – 1 столова ложка.
Спочатку потрібно заварити спеції. Візьміть гвоздику і мелений мускатний горіх та засипте їх в кавову турку. Заповніть її водою і поставте на повільний вогонь. Після – доведіть вміст до кипіння і варіть ще одну хвилинку. Зніміть турку з вогню та залиште відвар на 10-15 хвилин, щоб він настоявся.
Наступним кроком буде приготування вина. Налийте його в каструлю і поставте на вогонь. У підігріте, але не кипляче вино вилийте вміст турки – заварені у воді спеції. Також додайте корицю і віджатий сік апельсина та м’якуш. Ретельно змішайте інгредієнти й додайте одну столову ложку цукру. Ні в якому разі не доводьте вино до кипіння. Для цього його необхідно нагрівати на дуже помірному вогні й постійно помішувати.
Після – розлийте напій по чашках або склянках за допомогою ополоника чи глибокої ложки. Глінтвейн п’ється обов’язково гарячим. Бажано, щоб склянки, з яких він вживається, були високими, у такому випадку рідина буде повільніше остигати.
Класичний глінтвейн, подається в прозорій посуді, що дозволяє вдосталь насолодитися його насиченим кольором. Ароматний і незвичний на смак напій прикрасить будь-яку вечірку або холодний сімейний вечір.