Франківка Аурелія Боляк – психологиня-сексолог та засновниця студії сексуальності. Щодня працює із тими, хто наважився покращити своє сексуальне життя, прагне змін і бажає відчувати себе. Спеціалістка розповіла про те, з якими проблемами у сексуальній сфері найчастіше стикаються франківці.
“Здебільшого я працюю із жінками. Втім, останнім часом і чоловіки почали частіше звертатись із тим, що не відчувають задоволення під час інтиму. Жінки теж часто скаржаться на цю проблему: все знають, все розуміють, все роблять, але нічого не відчувають. Це найпоширеніший запит, який не завжди пов’язаний із сексуальністю. Ще однією поширеною проблемою, з якою звертаються до мене жінки, є відсутність потягу до свого партнера, певні неприємні відчуття під час близькості, тривожні спогади після народження дитини”, – розповіла Вежі сексолог.
За її словами, кількість клієнтів останнім часом збільшується.
“Коли базові потреби задовольняються, то людина звертає увагу на їхню якість. Виникає бажання насолоджуватись, і одночасно виникає проблема в тому, що це теж потрібно вміти. Входити в контакт зі своїм тілом і відчувати, як це, – теж уміння. Ми звикли жити в дискомфорті: не спостерігаємо за тим, чи нам досить зручно сидіти, чи їмо справді те, що хотілось, чи достатньо тепло, щоб перебувати в конкретному приміщенні. Тобто це все теж дуже важливе – своє сканування. Якщо немає тілесних відчуттів, то людина ще більше не в єдності зі своїми емоціями”, – пояснює фахівчиня.
Психологиня-сексолог вчить, як відчувати, як говорити про потреби та насолоджуватись. Власне, в сімейному житті часто проблеми саме через невміння донести власні вподобання в сексі, зауважує Аурелія Боляк.
“Працюючи із сексуальністю, я часто зустрічаю ще далекі дитячі травми, які зараз впливають на інтимне життя клієнта. Навчити людину насолоджуватись можна лиш тоді, коли вона дала собі дозвіл на це: зняла заборони на самозадоволення, розуміє, що секс не тільки для народження дітей та для виконання подружнього обов’язку. Проблеми дуже переплітаються, і в цьому важливо працювати не тільки як сексолог, а і як психолог”, – наголошує Аурелія Боляк.
За її словами, зміни зазвичай проявляються вже після другої консультації. Звісно, вони не є глобальними, але ці початки теж важливі. Сексуальність – це основа, яка впливає на всі сфери життя, розтлумачує спеціалістка, відтак змінюються стосунки, налагоджується робота, хобі, змінюється зовнішній вигляд.
“Я завжди попереджаю клієнтів, що я не гарантую налагодження сімейних стосунків, а обіцяю розбудити чуттєвість, сексуальність. Не завжди партнер готовий рухатись у напрямку змін. Допомагає те, що коли, наприклад, жінка починає змінюватись, в неї знову з’являється вогник, у пари виникає новий досвід. Це дає стимул обом рухатись далі”, – розповідає спеціалістка.
Щоби зрозуміти себе і відчути партнера, спеціалістка пропонує поєднувати різні форми роботи з тілом. З клієнтами у її студії сексуальності працюють ще й за допомогою йоги, танців та групових занять. Аурелія Боляк каже, що це дозволяє не тільки зрозуміти проблему і її подолати, а й навчитись в принципі керувати своїми відчуттями.
“Потрібно боятись НЕ йти до сексолога, – наголошує психолог. – Ми не можемо все знати, а нові знання можуть покращити життя. Якщо не шукати професійного спеціаліста, то поради “подруг” можуть тільки поглибити проблему. Будь-яка дія чи бездіяльність має свої наслідки. Можна декілька разів наступати на граблі, а можна це зробити раз, проаналізувати і зрозуміти все. Це економія втрачених років життя. Варто приходити, коли є відчуття незадоволення власним сексуальним життям, коли щось відбувається не так, як хотілось би”.
Мене ось почали збуджувати чоловіки…Лапав себе на думці не раз
Назнаю що робити…. До сексолога сі встидаю йти …
На жінку не стоїть….
сподобалося смоктати у Стрембицького ? :))
А практика є.