В стилі сучасного інтер’єру переважає функціональність та мінімалізм. На зміну громіздким та непрактичним меблям приходять варіанти, які займають найменше простору, легко переміщуються та виконують як декілька функцій.
Одним з таких рішень виступає кутовий диван, який може не просто бути місцем очкування, відпочинку та навіть сну, але й скоригувати простір приміщення та бути стильною родзинкою кімнати.
Різновиди та особливості кутових диванів
Форма кутового дивану може мати декілька варіантів:
- Г-подібні;
- вигнуті та півкруглі;
- з кількома кутами.
Механізм трансформації також може відрізнятися, й купити кутові дивани можна з наступними системами: єврокнижка, розкладачка, викочувач, дельфін та акордеон. Модель розкладачки і дельфіну легко використовувати, проте вони надто тендітні, акордеон – надійний, та потребує сили для розкладання, а з викочувачем треба діяти обережно, щоб не пошкодити покриття. Єврокнижка – найбільш практичний та популярний механізм.
Як правильно обрати кутовий диван
Ідеальний варіант передусім має підходити під стилістику, бути довговічним та функціональним. На зручність використання кутового дивану впливають елементи його конструкції.
Каркас. Він має бути міцним і надійним, з цільного дерева. Але існують не менш якісні варіанти з додаванням металевих деталей. Звертайте увагу, що каркас зі справжнього матеріалу не може бути надто дешевим. Повністю металева конструкція – найбільш надійна, витримує великі навантаження й прослужить не один десяток років. Бюджетні моделі виготовлені з МДФ або ДСП.
Трансформація. Якщо ви часто переїжджаєте, то варто обрати тип еврокнижки або викочування. Така конструкція витримає часті розкладання й є максимально простою у користуванні.
Пружинний блок. Є 2 типи – незалежний та залежний. Перший дешевший, але недовговічний та накопичує пил, другий – дорогий. В магазині меблів https://www.meblium.com.ua/ua можна різні варіанти, підібравши кутовий диван під свій випадок.
Оббивка. На ринку представлено багато варіантів: шкіра, велюр, сатин, оксамит, шовк, замша та ін. Гобелен та жаккард вважаються практичними, стійкими до появи плям, накопичення пилу, сонячних променів. Також ці матеріали гарно витримують фізичні впливи. Найкращі характеристики та вишуканий вигляд має шкіра, але коштує така оббивка в рази дорожче.
Наповнювач. Тут варто керуватися рівнем м’якості, який вам потрібен. Варіантів безліч (ватин, синтепон, пінополіуретан та ін.).
При виборі кутового дивану для кухні, можна купити варіант з додатковими ящиками для речей. Коштує він не набагато більше й створить охайність та порядок. Також віддайте перевагу оббивці, яка не поглинає запахи та легко очищається (еко-шкіра, флок).
Перевіряйте трансформацію (деякі дивани можна розмістити лише в правому або лівому куті. А диван з оригінальною конфігурацією дозволить зонувати приміщення. Для швидкої зміни інтер’єру можна придбати модульний диван.
В будь-якому разі кутові дивани – це чудове рішення для будь-якого інтер’єру, яке дозволить приймати багато гостей, комфортно відпочивати, та оптимально організовувати простір!