29 лютого – унікальний день, який буває раз в чотири роки. Вірогідність народитися 29 лютого дорівнює 1 до 1461. В усьому світі таких “щасливчиків” є приблизно 4 мільйони.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
WestNews підготував для своїх читачів інформацію про десятьох відомих українців, котрі народилися 29 лютого.
Андрій Рава (29 лютого 1992 — 4 жовтня 2014) — молодший сержант Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Народився у селі Миколаївка Донецької області.
Взимку 2013—2014 років перебував на Майдані Незалежності, де брав активну участь в подіях Революції Гідності.
Пішов служити добровольцем 25 березня 2014-го, водій 72-ї окремої механізованої бригади, командир відділення дизельних автомобілів. Влітку був вдома у короткотерміновій відпустці, лікував у Тернополі пошкоджене осколком око, по тому знову поїхав захищати Батьківщину.
Загинув у бою поблизу рідного села.
Вадим Харті (29 лютого 1987 — 10 лютого 2015) — український військовик, учасник російсько-української війни 2014—2017 рр., снайпер, сержант Збройних сил України.
Вадим виріс без батька, тож його з братом виховувала мама. Проживав у селі Великі Трояни Ульяновського району Кіровоградської області. На фронті був з осені 2014-го, стрілець, 17 батальйон територіальної оборони «Кіровоград», 57-ма окрема мотопіхотна бригада.
10 лютого 2015-го загинув на блокпосту під селом Майорськ (біля Горлівки) в часі атаки російських збройних формувань — не здалися в полон, свідомо вибравши смерть у бою. Тоді ж загинув Ігіт Гаспарян.
Без Вадима залишилися мама, дружина, сини, яким 4 і 5 років.
Маруся Євгенія (Мері) Бек – юрист, державна, політична й громадська діячка (США). Перша українка — жінка-адвокат та жінка-журналіст, перша жінка — радна та мер у Детройті. Доктор права (1932).
Народилася 29 лютого 1908 року в Форд-Сіті (Пенсильванія, США). Марія (Мері) Бек — українка з української діаспори. Походила з родини твердих лемків, її батьки переїхали до Америки з Лемківщини (нині Словаччина).
1921 року батьки відправили Мері Бек на батьківщину в Україну, де вона навчалася в українській Чортківській школі, а у 1925 році закінчила Коломийську гімназію.
Євген Банада (28 років, Нікополь, Україна) — український футболіст, півзахисник клубу «Олександрія» та колишній гравець молодіжної збірної України з футболу з якою виступав на Кубку Співдружності.
Досягнення (Перша ліга чемпіонату України):
- Чемпіон (1): 2014/15
- Срібний призер (1): 2013/14
- Бронзовий призер (1): 2012/13
Тарас Драган — український художник, заслужений діяч мистецтв України, член НСХУ, один з основоположників сучасної модульної архітектурної кераміки.
Народився в селі Лисиничі Львівської області. Родина Драганів брала активну участь в національно-культурному житті Галичини.
Тарас Миколайович працював художником керамік, брав активну участь у художніх виставках. Окремою ділянкою творчості була монументальна кераміка: вишукані керамічні панно для кафе «Львів», «Львівобленерго», модульна решітка для готелю «Турист», пластичні композиції для трускавецького санаторію «Кришталевий палац» та ін.
Світлана Мирвода — українська бандуристка, співачка. Концертмейстер групи бандур та артистка в Академічному оркестрі народної та популярної музики Національної радіокомпанії України. Народна артистка України (2016).
Член Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги. 9 листопада 2016 року долучилася до лав партії ВО «Свобода».
Відзнаки:
- Заслужена артистка України (Указ Президента України від 3 березня 2006 року, № 191).
- Гран-прі міжнародного фестивалю «Світ музики» в Італії в номінації «Вокальне народне соло» (2004).
- Лауреат всеукраїнських фестивалів та конкурсів «Пісенний вернісаж», «Осіннє рандеву», «Пісня року», «Рідна мати моя», імені Остапа Вересая, «Родинна творчість».
- Почесна Грамота Верховної Ради України.
- Почесна грамота Київського міського голови.
- Народна артистка України.
Богдан Чайковський -український правник, редактор, публіцист, диригент, громадський діяч. Син Андрія Яковича та Наталії, брат Андрія і Миколи Чайковських.
Чайковський працював адвокатом у містах Коломия (нині Івано-Франківська обл.), Белз, містечку Підбуж (нині смт Дрогобицького району), від 1925 — в м. Сокаль (усі нині — Львівська область). Голова товариства «Просвіта» (1932—1937), організатор читалень та бібліотек, диригент міського хору, з яким виступав у селах повіту, організатор позашкільної освіти.
У 1935 році Чайковського заарештувала поліція за підозрою в причетності до діяльності ОУН, згодом був звільнений. У середині 1930-х при філії «Просвіти» створив музей «Сокальщина» ім. А. Чайковського й очолив його.
Загинув від тортур у львівських «Бригідках», похований 2 липня 1941 року на Личаківському цвинтарі, поле № 70.
Олександр Саєнко – український юрист і політик, Міністр Кабінету міністрів України(з 14 квітня 2016 року до 29 серпня 2019 року).
В Уряді Володимира Гройсмана відповідав за реалізацію пріоритетних реформ, координацію роботи Секретаріату Кабінету Міністрів України. Очолює Офіс реформ Прем’єр-міністра України.
Очолює Робочу групу з питань приватизації. Входить до складу Номінаційного комітету з відбору керівників особливо важливих для економіки державних підприємств.
Олександра Сергійовича називають тіньовим господарем Кабміну і альтер-его Володимира Гройсмана.
Світлана Тросюк — українська спортсменка з боротьби сумо із міста Вінниці. Майстер спорту України міжнародного класу. Виступає у легкій вазі до 65 кг.
Закінчила школу № 27 у мікрорайоні Тяжилів, Вінниця. Свою спортивну кар’єру розпочала у молодшому шкільному віці у цій же школі, коли прийшла у гурток дзюдо Даіаурі Важі Шотайовича. З цим тренером займалася також самбо та алиш.
Спортивні досягнення на міжнародних змаганнях за 2014-2017 роки:
- чемпіонат Європи 2014 року — 3 місце;
- чемпіонат Європи 2015 — 5 місце,
- чемпіонат Європи 2016 року — 1 місце;
- Кубок світу 2016 року — 2 місце;
- Всесвітні ігри 2017 — 1 місце
Олексій Чуприна (нар. 29 лютого 1908 — пом. 8 травня 1993) — бандурист. Довгі роки грав на Тарасовій горі в Каневі. Член Об’єднання (згодом Всеукраїнської спілки) кобзарів. В його репертуарі були народні пісні, твори композиторів, канти.
Народні українські пісні у виконанні Чуприни на бандурі зустрічали загальне схвалення солдатів і офіцерів. На привалах, в місцях відпочинку особового складу після концертних виступів довколо Олексія Чуприни збирались бійці для вивчення народних пісень під акомпанемент бандури.
За участь у Другій світовій війні нагороджений орденом Вітчизняної війни 2-го ступеня (06.04.1985) і медалями.