Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

-Реклама-spot_img
spot_img

За результатами оцінки відвідувань депутатами Тлумацької міської ради ОТГ виявилось, що 7 депутатів можуть бути відкликані, оскільки пропустили понад 50% сесійних засідань в 2018 році та ще 8 через пропуски більше 50% в першому півріччі 2019 року. 

Депутат місцевої ради повинен працювати не лише на окрузі, але і відвідувати пленарні сесії ради та засідання постійних депутатських комісій ради, до яких він входить, пише Типовий Франківськ з посиланням на Центр політичних студій.

Закон України “Про статус депутатів місцевих рад” передбачає процедуру відкликання депутата місцевої ради, якщо він пропустив більше половини пленарних засідань чи засідань постійної депутатської комісії (Стаття 41). Молодіжна рада Тлумацької ОТГ  оцінила роботу депутатів Тлумацької міської ради та провела аналіз відвідувань депутатами міської ради сесій у 2018 році, і в першому півріччі 2019 року, склавши перелік депутатів, які можуть бути відкликані за підсумками роботи.

- Advertisement -
Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

У 2018 році семеро депутатів міської ради Тлумацької ОТГ пропустили понад половину сесійних засідань, серед яких 3-є депутатів обрані від Об’єднання «Самопоміч». Дмитро Гринишин пропустив 73% засідань ( 8 із 11 сесій), Володимир Нижник – 64% засідань (7 із 11 сесій) а Марія Домбровська – 55% засідань (6 із 11 сесій). Також більше 50% сесійних засідань пропустили депутати, обрані від інших політичних сил.  Василь  Велигорський з БПП «Солідарність» 91% засідань (10 із 11 сесійних засідань), Володимир Клід  з УКРОПУ – 55% засідань (6 із 11 сесій), Іван Кулик з партії «Народний Фронт» – 82% засідань (9 із 11 сесій), а Микола Ціник з “Батьківщини” –  64% засідань (7 із 11 сесій).

За підсумками першого півріччя 2019 року кількість депутатів, що пропустили більше половини засідань зросла до 8-ми. Двоє не відвідали жодного засідання міської ради –  це Василь Велиговський (БПП «Солідарність») та Іван Кулик («Народний Фронт»), 

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

Ще шість депутатів пропустили по 3-ри засідання з 5-ти – це Володимир Клід та Роман Тихоняк («УКРОП»), Михайло Гнатюк ( “Об’єднання «Самопоміч»), Микола Заїка (“Народний Контроль”), Микола Ціник (ВО “Батьківщина”) та Любомир Шкунда («Народний Фронт»).

Крім того слід зазначити, що за підсумками 2018 року 9 депутатів пропустили від трьох до п’яти засідань сесій, тобто пропустили більше 25% сесій.

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

Роман Тихоняк та Ярослав Слободян з – «УКРОПу» пропустили 4 та 5 засіданнь відповідно, Любомир Шкунда та Оксана Яців від партії «Народний Фронт» пропустили 3 та 4 засідання відповідно, по три засідання пропустили обранці від Громадського руху “Народний Контроль” Микола Заїка та Ігор Іванюк, а також від ВО «Свобода» Анастасія Соболь, від Об’єднання «Самопоміч» Михайло Гнатюк. Чотири засідання пропустив Олег Долішній обраний від партії «Громадянська Позиція» 

В 2019 році кількість депутатів що пропустили від 25% до 50% сесійних засідань знизилась до 6-ти. Так за підсумками п’яти сесій, що відбулися у першому півріччі 2019 року, 2 засідання з 5-ти (40%) пропустили, Дмитро Гринишин, Марія Домбровська (обидвоє з «Об’єднання «Самопоміч»), Олег Долішній, Віталій Маланчук (обидвоє з партії «Громадянська Позиція»), Ігор Іванюк (“Народний Контроль”) та Іван Кравець («УКРОП»).

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

Всю подану інформацію можна також перевірити на офіційному сайті Тлумацької міської ради ОТГ https://tlumacka-gromada.gov.ua/docs/.

Також слід відзначити депутатів, що не пропустили жодного сесійного засідання. У 2018 році. Це Іван Кравець, Василь Пелех та Петро Радовець (усі троє з «УКРОПу»). У першій половині 2019 року –  Юрій Гуменюк,   Василь Пелех та Петро Радовець (усі троє з «УКРОПу»),  Ігор Денькович та Анатолій  Соловій (Обидва з “Народного Контролю”)

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

По одному засіданню  у 2018 році пропустили Олег Присяжнюк (ВО «Свобода»), Ігор Денькович, Анатолій  Соловій (обидва представляють Громадський рух “Народний Контроль”).  У першій половині 2019 року – Володимир Нижник (Об’єднання «Самопоміч»), Ярослав Слободян («УКРОП»), Анастасія Соболь (ВО «Свобода»), Оксана Мельник Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, Олег Присяжнюк (ВО «Свобода»), Оксана Яців («Народний Фронт»).

Більшість депутатів повідомили, що пропустили засідання з поважних причин, таких як здоров’я чи, як вони вважають, зайнятість  на роботі. Проте, у відповіді на запит Тлумацька міська рада не дала інформацію про те, що депутати пропустили засідання з поважних причин.

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

Депутати Іван Кулик та  Дмитро Гринишин у коментарі представнику молодіжної ради Тлумацької ОТГ сказали, що сесії пропускали лише з поважних причин, яких саме – не назвали.   

Марія Домбровська причиною пропусків сесій назвала догляд за батьком. 

“Я доглядаю за хворим батьком, тому не мала можливості відвідувати всі засідання ради” – заявляє депутатка. 
Володимир Клід повідомив, що пропускає сесії через те. що не може відлучитись з роботи.

 “Пропускаю сесійні засідання через те, що не маю можливості відпроситись на них з роботи”, – каже депутат.
Деякі депутати не змогли надати чіткої відповіді щодо причин пропуску сесій, наприклад Володимир Нижник порекомендував звернутись за інформацією до секретаріату ради. 

“Візьміть у Деньковича (Денькович Ігор Миколайович – секретар Тлумацької міської ради – ред.) всі дані про відсутність та звітування”, – сказав депутат.  
Михайло Гнатюк повідомив, що приходить на сесії лише тоді, коли є важливі питання. 

“Приходжу тільки тоді, коли на сесії є важливі питання, за які потрібно проголосувати”, – зазначив депутат.
На запитання про причини пропусків, Василь Велиговський повідомив, що таку інформацію може надавати тільки своїм виборцям.

”Ви за мене не голосували, і я Вам не маю права казати, чому пропускав сесії”, – перконаний Велигорський.
Микола Ціник про причини пропуску повідомляти не захотів. Але на запитання чи ознайомлений з нормою закону, про те що депутат може бути відкликаний через пропуски більше половини засідань, Ціник зазначив у телефонній розмові, що знає про те, що може бути відкликаним через пропуски”.

Про причини пропусків ще двох депутатів Миколи Заїки та Любомира Шкунди не вдалося дізнатися – депутати не піднімали слухавки від представників молодіжної ради.

Варто зазначити, що згідно зі статтею 32 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на час сесії чи засідання постійної комісії місцевої ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших передбачених законом випадках, депутат місцевої ради звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків.

Окрім цього кожен депутат, за законом, має право подати заяву про складання ним депутатських повноважень. Цю практику застосовують депутати, що не мають часу чи можливостей виконувати повноваження. І для того, аби громада його округу була повноцінно представлена у місцевій раді – складає повноваження, а його місце займає  депутат, що посів на окрузі друге місце.

Кількість засідань ради, що не відбулись через відсутність кворуму у 2018-2019 роках

У 2018 році скликано 11 сесій Тлумацької міської ради ОТГ. У першому півріччі 2019 року скликано 6 сесій Тлумацької міської ради ОТГ. За півтора року не відбулось лише одне засідання ради. 11 березня 2019 року не відбулось позачергове засідання XXVIII сесії Тлумацької міської ради ОТГ, оскільки не зареєструвалась необхідна кількість депутатів, і відповідно у першому півріччі 2019 року було проведено всього 5 пленарних засідань Тлумацької міської ради ОТГ.

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

Місцева рада є основним органом влади у громаді. Саме на її засіданнях вирішуються усі важливі питання та приймаються рішення, важливі і необхідні для громади. Приймають рішення депутати на сесійних засіданням шляхом голосування. Чинним вважається те рішення, за яке проголосували більше половини депутатів ради. Сесійне засідання не може бути чинним, якщо у ньому бере участь менше половини обраних до ради депутатів. Депутати зобов’язані брати участь у сесійних засіданнях та не можуть їх пропускати без поважних на те причин.

Жоден депутат Тлумацької міської ради  не повідомив про місце та час депутатського прийому

Стаття 10, пункт 5 Закону України “Про статус депутата місцевої ради” зазначає, що депутат зобов’язаний вести регулярний, не рідше одного разу на місяць, прийом виборців. Ця ж стаття Закону передбачає, що депутат повинен визначити та оприлюднити дні і години прийомів для громадян. Це означає, що депутат місцевої ради має повідомити мешканцям громади про те, коли і де він буде проводити прийом мешканців. На практиці такі повідомлення здійснюються на сайті ради, у соціальних мережах, друкованих ЗМІ, дошках оголошень. 

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

Зазначимо, що Тлумацькою міською радою ОТГ не затверджувався графік прийому громадян депутатами ради. А також не оприлюднювалося оголошення  про місце і дату прийому в ЗМІ, на дошках оголошень та інтернет-ресурсах. На офіційному веб-сайті ради інформація про прийом громадян депутатами також не висвітлювалась. 

Представники Молодіжної ради Тлумацької ОТГ зателефонували депутатам ради та запитали про те, коли і де вони проводять щомісячний прийом громадян.

Володимир Клід досить агресивно відреагував на запитання та запропонував представникам Молодіжної ради самостійно перевірити його роботу.

“Приїдьте в село та подивіться і запитайте в людей чи я з ними зустрічаюся”, – запевняє Володимир Клід.

“Людям, по мірі можливості допомагаю. Прийом громадян я проводжу”, – зазначає Іван Кулик.
Проте де і коли проводиться прийом, Іван Кулик  сказати не зміг. 

Схожу відповідь, без дат і часу прийому дав  Дмитро Гринишин. “

Прийоми громадян я проводжу, але не висвітлюю цю інформацію в соціальних мережах”, – сказав Гринишин. 
Михайло Гнатюк дав таку відповідь: “Я звітуюся  у своєму офісі”. Проте не вказав адреси офісу та часу прийому громадян. 

Микола Ціник щодо прийому громадян, повідомив що прийом здійснює, проте не зміг сказати, у який саме день. 

“Особистий прийом громадян, я проводжу в м.Тлумач на вулиці Винниченка з 09:00, інформацію про прийом на жаль не висвітлював”, – пояснив Ціник.
Щодо даних про прийом громадян Василь Велиговський вважає, що це конфіденційна інформація

“Не маю права вам казати,про прийом громадян – це конфіденційна інформація і дати її я можу лише своїм виборцям”, – каже Велигорський.
Хто з депутатів Тлумацької міської ради ОТГ  не звітується перед своїми виборцями?

Згідно з Законом України «Про статус депутата місцевої ради» (стаття 16) не менше, ніж один раз в рік, депутат повинен звітувати перед виборцями округу. Робити такі звіти він може публічно, на зборах селян, під час масових заходів, чи письмово – на сайті громади, у ЗМІ чи соціальних мережах. Рада зобов’язана визначати орієнтовні строки проведення таких звітів. Це – пряма вимога законодавства. 

Ми задали питання депутатам чому відсутня інформація про час і місце проведення звітів перед виборцями, а також де можна ознайомитися із їхніми звітами.

Представники молодіжної ради Тлумацької ОТГ звернулись до депутатів місцевої ради з проханням пояснити, чому відсутні їх звіти за рік роботи. 

Володимир Клід пояснив, що періодично звітує перед виборцями, але опублікованих звітів немає.

“Я звітуюся перед виборцями по мірі можливості. Але звіт не публікую ніде”, – переконує Клід. 
Дмитро Гринишин запевняє, що звітується, проте визнає, що звітів не публікує.

“Перед своїми виборцями, я звітуюся ,але свій звіт ніде не висвітлюю” , – заявляє Гринишин.
Михайло Гнатюк запевнив, що прийом проводить регулярно, проте не зміг сказати його час і дату. 

“У “Злагоді” (редакційно-видавничий комплекс – ред.) розміщена інформація про прийом громадян з 2016 року”, – каже депутат.  
Микола Ціник заявив, що публікує звіти у місцевій пресі, проте, на кінець 2019 року, ще не подав туди звіт за 2018 рік. 

“Свої звіти  я надсилаю у місцеву пресу, але звіт за 2018 я ще не надсилав”, – каже депутат.
Іван Кулик вважає себе непублічною людиною, і саме цим пояснює те, що не звітує перед громадою. 

“Я не публічна людина тому не розміщую свій звіт в соціальних мережах чи на сайті ради,” – пояснює депутат.
Але згідно отриманої офіційної відповіді на запит Молодіжної ради, сесія Тлумацької міської ради ОТГ не приймала рішення про строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями та не затверджувала чіткі дати звітування. У 2018 та 2019 році ,ймовірно, жоден депутат Тлумацької міської ради не прозвітував перед виборцями, відповідно до вимог закону.

Депутат Тлумацької ради не публікує звіти про роботу, бо вважає себе не публічною людиною

Депутати Тлумацької міської ради зобов’язані дотримуватись законодавства та забезпечувати його реалізацію. Відповідно – вони не повинні порушувати вимоги законів, які регламентують їх діяльність. Якщо депутат ради без поважних причин пропускає пленарні засідання ради, не проводить прийом громадян щомісяця або не звітує про свою діяльність щороку на відкритих зустрічах з виборцями згідно з затвердженими радою графіками, не розміщує свій звіт у відкритому доступі – він порушує вимоги чинного законодавства, а також права своїх виборців – мешканців Тлумацької ОТГ.

Фактично депутати Тлумацької міської ради ОТГ, нехтують правом виборців отримати інформацію про їх діяльність протягом року, не мають можливості зустрітися з депутатом у визначений час на прийомі і звернутися до депутата із своєю проблемою.

16 із 26 депутатів ради в 2018 році пропустили більше 25% сесійних засідань, семеро з них пропустило більше половини засідань, за першу половину 2019 року 14 депутатів пропустили понад 25% засідань з них 6 депутатів пропустили понад 50% засідань, а два депутати не відвідали жодного засідання за пів року.

Таке відношення депутатів до виконання своїх обов’язків критично зменшує ефективність роботи Тлумацької міської ради – оскільки депутати можуть не приймати важливі рішення для існування громади, а також інтереси мешканців певних округів та сіл не представлені на сесіях чи в роботі ради. Депутатам які безвідповідально ставляться до своїх обов’язків і пропускають засідання без поважних причин, краще самостійно скласти повноваження та дати можливість обрати жителям громади тих депутатів, що будуть дбати про їх добробут і добробут громади.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні