Депутати ВРУ шукають шляхи вирішення екологічної проблеми з Домбровським кар’єром ФОТО
Диван на коліщатках в темній вітальні

Депутати ВРУ шукають шляхи вирішення екологічної проблеми з Домбровським кар’єром ФОТО

Автор: Світлана Якимчук
10/06/2021 11:13
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Сьогодні, 10 червня, на Домбровський кар’єр, що в Калуському районі, приїхали народні депутати з екологічного комітету Верховної Ради України.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Вони приїхали, щоб побачити на власні очі екологічну проблему з кар’єром і знайти шляхи її вирішення. Адже поклади мінеральних солей, які залишилися тут з часів СРСР, забруднюють воду в кар’єрі та в колодязях довколишніх сіл, пише “Галицький кореспондент“.

“Є дуже серйозна загроза. Адже біля дна тут рівень засоленості є вкрай високим, 400 грамів солей на кубометр. Якщо все це потрапить у річки, може бути екологічна катастрофа. А поруч – водозабір Лімниці”, – розповів Андрій Пліхтяк, начальник управління екології та природних ресурсів ОДА.

Нардепи оглянули кар’єр та хвостосховища – місця, де були захоронені шкідливі солі і звідки вони зараз просочуються у воду, забруднюючи її.

“Тут є загроза яку мало б розглянути РНБО. Може йтися про екологічну катастрофу. Держава має діяти рішуче і вирішувати цю проблему. Адже коштів Калуської громади явно недостатньо для цього питання. Тут є загроза здоров’ю людей, є репутаційні ризики для України”, – зазначив Едуард Прощук, народний депутат України.

Крім цього, тут є складна юридична ситуація – адже кар’єр у власності АТ “Ореана”, і потрібно знайти якесь рішення.

“Щоб уникнути негативних наслідків, треба негайно щось робити. Можна заповнити пустоти породою, щоб уникнути подальших негативних наслідків в плані просідань грунту. Потрібно також виділити значно більшу суму грошей на вирішення проблеми”, – додала Олена Криворучкіна, заступниця голови Екологічного комітету ВРУ.