В горах неподалік села Чинадієво, що на Мукачівщині, є місцина під назвою «Капище давніх слов’ян». На галявині дуже вдало відтворено атмосферу язичницького святилища.
Втім, коли саме воно тут з’явилося і чи є насправді капищем – достеменно невідомо.
Віднайти його порівняно неважко. Втім, у наш час, “поляна ідолів” неабияк зруйнувалася, заросла травами й чагарником і дедалі більше занепадає.
Місце сили – саме так називають галявину ті, хто прямує сюди не в туристичних цілях, аби просто оглянути “атракцію” з ідолами. Для тих, хто сповідує релігію предків – це місце насправді сповнене містики й святості.
При вході на галявину нас зустрічає перший дерев’яний ідол, що ніби дивиться на лісову дорогу. Зараз його важко розгледіти серед заростей. Вище – язичницькі дерев’яні ідоли розосереджені по території галявини. Присутні тут й інші дерев’яні елементи з вирізаними на них рунами, орієнтовані по сторонах світу.
В самому центрі території знаходиться камінь-жертовник, на якому й досі залишають дари слов’янським богам відвідувачі лісового капища, пише Голос Карпат.
Слід зазначити, що іще з десяток років тому ця галявина була дуже популярна серед туристів. ЇЇ доглядали, косили траву й вирізали чагарники. Сюди за півгодини можна було дістатися із санаторія “Карпати”. Втім, зараз свого часу єдиний лісовий шлях, що вів звідси до санаторію, пошматований лісовозами. Відтак, віднайти дорогу доволі нелегко.