З нагоди 110-ї річниці з часу утворення Легіону Українських Січових Стрільців Державний архів Івано-Франківської області розпочав оцифрування та надалі розмістить у вільний доступ унікальну підшивку журналу січового стрілецтва під назвою «Шляхи» (1915-1917 рр.).
Про це повідомляють у пресслужбі архіву.
Журнал містить багато поезій, повістей, новел, публіцистики на стрілецьку тематику, популярні пісні, літописи, нариси про бойовий шлях УСС та ряд маловідомих світлин військового часу.
Довідково
«Шляхи» — двотижневик літератури й громадського життя, виходив у Львові у 1913–1918 роках.
З квітня 1913 р. до березня 1914 р. — орган Укр. Студентського Союзу, з грудня 1915 до 1918 р. — укр. стрілецтва, фінансований Пресовим Комітетом УСС. Його видання готував пресовий гурток, до якого, зокрема, входили четарі В. Кучабський, І. Іванець, І. Балюк, стрільці В. Бобинський і Л. Гец. Перший номер “Шляхів” вийшов 15 грудня 1915 р. у Львові за редакцією відомого галицького журналіста і громадського діяча Ф. Федорцева, котрий, проте, тільки підписував журнал як відповідальний редактор.
“Насправді основну роботу виконував підхорунжий УСС М. Голубець, якому пізніше на допомогу прийшов стрілець М. Балицький, колишній редактор газети “Громадський Голос”. Всього вийшло 44 номери часопису, останні шість з них побачили світ у другій половині 1918 р. Згідно із задумом засновників, “Шляхи”, що дотримувалися самостійницького напряму, мали стати органом стрілецького впливу на українське громадянство”, – інформують у дописі.