Державний архів Івано-Франківської області оприлюднив нові документи, що висвітлюють масштаби репресій та примусового переселення жителів Прикарпаття у 1950-х роках. Ці матеріали розкривають справжнє обличчя комуністичного режиму та його політику щодо українського народу.
Івано-Франківський обласний архів продовжує розкривати таємниці радянського минулого, публікуючи документи про жертв комуністичного режиму 1950-х років.
Нещодавно оприлюднені матеріали стосуються Бурштинського, Войнилівського та Калуського районів тодішньої Станіславської області.
За словами працівників архіву, ці документи є лише верхівкою айсберга репресивної політики СРСР:
“Десятки тисяч понівечених доль та загублених життів, квиток в один кінець Сибіру, «пільги переселенцям» у колгоспи південних областей УРСР – це лише незначний відсоток документів, що відображають справжню політику і наміри комуністичної радянської держави та її репресивних органів щодо українського народу та мешканців Прикарпаття зокрема”.
Серед оприлюднених матеріалів:
- Списки спецпоселенців та осіб, засуджених за “націоналістичну діяльність”
- Акти опису майна виселених “куркульських” господарств Бурштинського району (1951 р.)
- Перелік “куркульських” господарств Войнилівського району (1953 р.)
- Протоколи засідань обласної комісії з переселення селян в інші області УРСР (1952 р.)
Ці документи проливають світло на масштаби репресій та примусових переселень, які застосовувала радянська влада до жителів Прикарпаття. Вони демонструють, як під виглядом “турботи” та “пільг” комуністичний режим руйнував життя тисяч українців.
Архівісти закликають прикарпатців ознайомитися з оприлюдненими матеріалами, які можуть допомогти у пошуку інформації про репресованих родичів.
“Шукайте рідню за посиланням“, – звернулися до прикарпатців працівники обласного архіву.