Яскравий макіяж, спокуслива поза та нещирий вираз обличчя на фото. Бачили таке у своїх стрічках у соцмережі?
Більшість дівчат мають такі фото у своєму архіві. Але навіщо? На фото ж фальш, штучність та брехня. На фото видуманий образ, який прекрасній частині суспільства хочеться показати всім, пише West News.
А що ж насправді приховано під тією маскою? Над цим і задумалися творці проекту Gofreeyourself: Яніна Доценко, Галина Приймак та Сергій Мосевич.
“Все почалося з того, що наша хороша подруга Галя, яка зараз мешкає і навчається в Німеччині, попросила нас про допомогу. Вона вивчає мистецтво. І на заняттях у них було завдання про людське тіло. Дуже довільна тема. Можна рулити в будь-який бік, головне – тема тіла. Галя обрала для себе тему жіночого тіла. І попросила у нас допомоги, як фотографів. Ми, звичайно, погодилися!” – розповідає подружжя Яніна Доценко та Сергій Мосевич.
Творці розповідають, що не знали з чого почати та за що взятися. Вони багато говорили, писали, викреслювали, плакали та сміялися.
“Згодом почали з’являтися наші дівчата. Жінки, які своєю лише появою принесли дуже багато натхнення, внесли ясність, що ми рухаємося саме у тому напрямку. І в нас поступово виокремилася основна ідея проекту – показати, що кожна людина – це не набір масок і сексуальних селфі”, – кажуть вони.
Цей проект – це протест проти стандартизації жіночої краси. Жодних масок, жодних стереотипів, без косметики та розкішної білизни.
“А чому не протестувати? Тут така тема, що інакше, ніж різко, гучно зробити заяву і не можна собі уявити!”
Команда проекту довго не шукали дівчат. Вони просто зробили допис у Фейсбуці, що шукають дівчат, яким комфортно у власному тілі. Думали, що прийде максимум 2-3 дівчинки, а натомість прийшло набагато більше! Цікаво, що кастингу не було. Творці стверджують, важливо, щоб прийшли охочі дівчата.
“Це дуже надихає! Дівчатам справді було, що сказати на цю тему”.
Учасниці стверджують, що це було чимось неочікуваним. Приємним відкриттям стало й те, що для дівчат цей проект став дуже особистим. Кожна з учасниць проекту вкладала у нього якийсь свій сенс.
“Для мене це просто цікаво. Цікаво відчути нові емоції, цікаво дізнатись реакцію друзів, сім’ї, суспільства, і просто цікаво брати участь у чомусь новому. Що мене спонукало і що я хочу донести до оточення? Я хочу показати, що худенькі дівчата це також красиво, також жіночно і природно. Мені 27 років, я важу 44-45 кг при зрості 161 см. Так, я худа, і мої ребра можна порахувати, мої подруги називають мене відьмою, бо я багато і часто їм, і не поправляюсь. Але я не комплексую. Більше не комплексую. Хоча я виросла, я все одно постійно чую що я худенька, але мене це вже не хвилює. Моє тіло набрало красивих жіночих форм, я вважаю своє тіло ідеальним. Чому? Тому що воно подобається МЕНІ. Що я відчувала під час фотосесії? Не знаю, все було швидко і просто. Було весело, всі дівчата такі класні і цікаві… Всі ми такі різні, але у всіх одна і так ж думка після останнього фото: “Накладні вії? Ні, більше нізащо!” Мені сподобалось, я вже давно не відчувала таких сильних і приємних емоцій”, – говорить одна з учасниць.
Дівчата учасниці – це надзвичайно відважні особистості, стверджують творці. На першій фотографії жінка зображена навмисно еротизовано. Таке собі збірне поняття сексуальної жінки. Сексуальної в очах суспільства, звісно. Вже на момент підготовки до кадру, раптово виявилося, що більшості дівчат, які прийшли на проект насправді досить складно “втиснути” себе в цей образ! Багатьом було простіше фотографуватися зовсім оголеною, ніж навмисно одягати всілякі аксесуари.
На проект прийшли абсолютно різні дівчата. Основний критерій – бажання взяти участь і розуміння теми та мети проекту. Перед зйомкою організатори двічі зустрічалися-знайомилися з дівчатами. Це важливо, адже учасниці з різних міст Західної України: Львів, Коломия, Чернівці, Галич, Калуш…
“Ми дуже багато розмовляли, переписувалися. Тепер це свого роду сім’я #gofreeyourself”, – стверджують творці.
Щоб краще налаштувати учасниць на роботу, був дуже важливий ритуал – після першого фото дівчата йшли в душ, знімали одяг, підбори, змивали макіяж, накладні вії і зачіски. Тобто для зйомки другого кадру дівчина входила у кадр розслабленою і природною, справжньою.
Ідея проекту-протесту – це показати, як соціум через соціальні мережі впливає на свідомість дівчат та жінок, нав’язуючи конкретні “канони краси”.
Опісля представлення всіх перевтілень команда проекту планує організувати виставку робіт. Але не тільки в Івано-Франківську, а й у Німеччині.
“Ми хочемо, щоб люди прийшли до нас на діалог. Плануємо продовження проекту, тим більше, що вже тепер є багато охочих: і дівчат, і хлопців. Будемо раді бачити усіх!” – закликають організатори.
Нагадаємо, що У Франківську фотографи протестують проти стандартизації жіночої краси (відео 16+)
Gofreeyourself: у Франківську запустили проект-протест проти стандартизації жіночої краси (фоторепортаж)