Фестиваль здоров’я, який відбудеться в Івано-Франківську 23 червня, організований лікарями та медичними центрами міста з метою профілактики захворювань та задля того, щоб донести до містян: “бути здоровим – це модно”.
Під час фестивалю медцентри міста проведуть безкоштовні лекції, майстер-класи та лабораторні дослідження. Так, МЦ “Пріма МЕД” допоможе учасникам більше дізнатись про вірусні гепатити.
Чи задумувались ви часом, скільки людей навколо вас хворіє гепатитом і навіть не підозрюють про це? Яким шляхом передається хвороба і як від неї вберегтись?
«Лагідний вбивця» – саме так її називають в народі. Людина навіть не здогадується, що хворіє, адже загострення може проходити без значних симптомів, але нести за собою великі проблеми. Пацієнт може нічого не відчувати, аж поки хвороба не стане хронічною, призведе до цирозу, а в подальшому навіть до інвалідизації. Тоді єдиним виходом залишається трансплантація печінки.
Близько 150 млн. людей у світі хронічно інфіковані вірусом Гепатиту С. Щороку більше 350 тис. людей помирає від хвороб, пов’язаних з цим вірусом. Прихована слабість може мати неймовірно різні ступені важкості – від легкого захворювання, яке може тривати всього декілька тижнів, до критичного стану балансування на межі зі смертю. На жаль на сьогодні немає вакцини проти цього виду гепатиту і лікувати його можна тільки противірусними препаратами.
На відміну від гепатиту С, гепатит типу В можна попередити шляхом вакцинації. Маленьким дітям в перші дні життя роблять щеплення проти нього, яке повторюють за декілька днів. Також щеплення роблять людям, які мають підвищений ризик зараження. Це можуть бути медичні працівники, особи, які вживають наркотики тощо. Але попри це, статистика захворювання гепатитом В також є безжальною. У світі ним інфіковано близько 2 млрд. людей, а від наслідків цієї хвороби помирає близько 600 тисяч. Інфекційність вірусу гепатиту В в 50-100 разів перевищує аналогічний показник ВІЛ.
А передаються ці хвороби досить банально – при контакті з кров’ю інфікованої людини. Саме тому медики наполягають на дотриманні санітарних норм у медичних закладах. Варто також звертати увагу, як проходить стерилізація предметів, якими вам можуть робити косметологічні процедури. Як гепатит В, так і С може передаватися і статевим шляхом, в пологому залі, при ін’єкційному вживанню наркотиків та навіть при використанні чужих засобів особистої гігієни.
Але в сучасному світі не можливо бути цілком у чомусь впевненим, тому періодично потрібно проходити аналізи для вчасного виявлення подібних хвороб. Медичний центр «Пріма МЕД» одна з лабораторій, яка гарантує 100 відсоткову точність лаболаторних досліджень. Кожна хвилина, це піщинка в годиннику вашого життя, тому не зволікайте та впевніться у вашому щасливому та здоровому майбутньому.