Колектив Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб придбав для Прикарпатського зенітно-кулеметного батальйону інтерактивний стіл для управління обороною та координування виїзних груп. Його вартість складає майже 200 тисяч гривень.
Інтерактивний стіл дає можливість військовим підрозділам, котрі безпосередньо займаються знищенням повітряних ворожих цілей, своєчасно виявляти їх, пише інформаційний ресурс Правда.іф з місця події.
Про те, що колектив допомогає військовим вже не вперше від початку повномасштабного вторгнення, розповідає головний державний санітарний лікар області у Івано-Франківську Руслан Савчук. Передавали реанімобілі, генератори, продукти харчування, одяг. Сьогодні – це інтерактивний стіл для управління обороною та координування виїзних груп.
“Завжди запитуємо у військових, що їм потрібно. Ніколи нічого не купуємо без їх погодження. Сьогодні передаємо нашим військовим такий інтерактивний стіл, якого вони потребують. Ми знаємо і віримо в те, що їхнє попадання в ті цілі, які летять над нашою областю, є завжди успішними. Тепер вони будуть простішими для їх спостереження, ведення та знищення “, – каже Руслан Савчук
Про потрібність та технічні характеристики інтерактивного стола розповів командир зенітно-кулеметного батальйону Олександр Івашина:
“Це технічний засіб, який дозволяє візуально виявляти, супроводжувати ворожі цілі та надавати вказівки підрозділам, які займаються безпосереднім знищенням повітряних цілей. Такий стіл – це унікальна розробка українських фахівців, який надає змогу своєчасно реагувати і знищувати їх”.
Це позаштатний прилад, однак для бойової роботи вкрай необхідний.
“У зв’язку з великою швидкістю переміщення у повітряному просторі цілей, потрібно швидко наводити вогневі засоби на них. Інтерактивність стола дозволяє у короткому часі їх виявляти”, – додає військовий.
Досі захисники використовували тільки планшети та ноутбуки для управління обороною, які потрібно з’єднувати між собою. Такий прилад завдяки великим параметрам та функціональності спростить їхню роботу.
Фото Богдана Савлюка