Наразі Україна перебуває серед держав так званої “червоної зони” через стрімке поширення коронавірусу всередині держави. Відтак, українці не можуть вільно мандрувати у будь-яку країну світу. Попри це для громадян нашої держави є відкриті кордони 23 країн. Водночас, на територію ЄС можна в’їжджати деяким категоріям українців.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Про це під час свого брифінгу розповів глава МЗС України Дмитро Кулеба, пише 24 канал. За його словами у перелік цих 23 країн включені ті, де українцям будуть потрібні візи або – де діють певні карантинні обмеження.
Країни відкриті для українців станом на 7 липня:
- Туреччина
- Сербія
- Албанія
- Північна Македонія
- Чорногорія
- Білорусь
- Великобританія
- США
- Мексика
- Єгипет
- Туніс
- Республіка Корея
- Ірак
- Іран
- Афганістан
- Південний Судан
- Ефіопія
- Сомалі
- Кенія
- Замбія
- Танзанія
- Бурунді
- Сейшельські острови
Про країни ЄС
За словами Кулеби, Україна наразі дійсно не відповідає критеріям, які визначенів ЄС для того, щоб держава потрапляла у “зелений список”, громадяни якої можуть перетинати кордон.
“Ми з МОЗ постійно надаємо ЄС оновлені дані щодо ситуації з коронавірусом в Україні. Робитимемо все можливе, аби Україна якомога швидше опинилася в “зеленому списку” і наші громадяни могли вільно в’їжджати на територію шенгенської зони”, – зауважив міністр.
Глава МЗС також наголосив, що чинні карантинні обмеження не мають жодного стосунку до функціонування безвізу між Україною та ЄС і не мають на нього впливу.
“Щойно обмеження знімуть, – безвіз запрацює на повну силу”,– переконував Кулеба.
8 категорій громадян, що можуть в’їжджати в ЄС:
- Працівники медзакладів, медичні дослідники та співробітники; спеціалісти з догляду за особами похилого віку; особи, яким потрібна термінова меддопомога.
- Прикордонники.
- Перевізники товарів та інших транспортних служб.
- Дипломати; співробітники поліції під час виконання своїх обов’язків; служби та команди цивільного захисту.
- Представники міжнародних організацій і міжнародних військових контингентів.
- Особи, що мандрують транзитом.
- Особи, що їдуть з НЕ* туристичною метою або з інших робочих питань, або мають інший робочий інтерес.
Важливо! *Під час брифінгу глава МЗС Дмитро Кулеба обмовився та сказав, що в’їжджати у ЄС мають право особи, що їдуть з туристичною метою. Але це не відповідає дійсності.
- Особи, які їдуть з метою навчання або мають інші невідкладні особисті обставини.