Сьогодні увечері відбулося засідання обласного штабу оперативного реагування, що створений на базі Івано-Франківської ОДА.
Підсумками на ОТБ Галичина поділилися очільники області – голова штабу, голова ОДА Світлана Онищук, голова облради Олександр Сич та міський голова Франківська Руслан Марцінків, пише Курс.
Прикарпатців просять не піднімати приватні літаки і дрони
“Ми сьогодні конче потребуємо резерву для нашого війська, для наших силових підрозділів. Вони ведуть складні бої. Так само потребуємо резерву добровольців, які могли би бути задіяні до територіальної оборони нашої області. Щоб не відволікати тих людей, які можуть влитися в оборону, то їх функції з охорони об’єктів інфраструктури в області могли би здійснювати добровольці”, – сказав Олександр Сич.
На прохання військових, які моніторять повітряний простір, він звернувся до власників приватних літальних апаратів, дронів тощо з проханням утриматися від їхнього використання.
Сич також розповів, що спілкувався з маршалеком Опольського воєводства, Польща, той запевнив, що воєводство готове надати області допомогу за потребою.
Голова ОДА Світлана Онищук запевнила, що влада сконцентрована на тому, аби забезпечити безпеку мешканцям Прикарпаття. Для цього створений обласний штаб оперативного реагування, куди входять адміністрація, представники місцевого самоврядування і силовики. Штаб працює 24/7, засідання відбуваються двічі на день – на них вирішуються нагальні проблеми.
Також в області у посиленому режимі несе службу поліція. Розгорнуті блокпости. Працюють всі сфери, зокрема медичні установи. Ситуація контрольована.
До Франківська почали прибувати біженці
Мер Франківська Руслан Марцінків розповів, що у військкоматі дуже багато франківців зголошуються в стрій 10-ої гірсько-штурмової бригади. “Хочу низько вклонитися і подякувати всім, хто йде нині захищати Україну”, – сказав мер.
За його словами, вже майже сформований батальйон тероборони – разом із резервістами.
Нагадаємо, військовозобов’язаних прикарпатців закликають прийти у центри комплектування та соціальної підтримки
У місті Франківську створений Центр координації дій і на залізничному вокзалі – там можна отримати інформацію про укриття, розселення біженців.
“На жаль, почали прибувати люди зі східної України”, – зазначив Марцінків.
Для потреб переміщених осіб перепрофілювали телефон служби оперативного реагування міськвиконкому 1580.
Центральний ЦНАП став Центром прийому допомоги. Він працює цілодобово, додав мер: “Дуже потрібна допомога – каримати, спальники, теплий одяг, ліки”.
Марцінків знову нагадав мешканцям прилеглих до військового аеродрому мікрорайонів по можливості перебувати в іншій частині Франківська. А жителям приватного сектору порадив переночувати в укриттях.
“Транспорт у місті працює в дещо обмеженому режимі, бо ним ми ще забезпечуємо потреби військових”, – додав мер.
Волонтери збирають допомогу
У франківській “Просвіті” сьогодні запрацював громадський Штаб оброни Прикарпаття. Тут волонтери збирають допомогу для підрозділів тероборони та діючої армії.
Як повідомила у Фейсбук волонтерка, депутатка обласної ради Леся Федорук, наразі є потреба у питній воді і їжі швидкого приготування, уніформі та військовому спорядженні, медикаментах, турнікетах та техніці.
Також потрібні пледи, ковдри та подушки (з синтетичним наповнювачем), одноразовий посуд. Ці речі можна передавати в центральний міський ЦНАП.
Допомогу можна принести за адресою: вул. Незалежності, 11 (2поверх).
Окрім цього, можна здійснити фінансовий внесок за реквізитами: 5375411504001194 (Монобанк) — Станіслав Матвіїв.