-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

До Молдови на авто – правила в’їзду, важлива інформація для водіїв

-Реклама-spot_img
spot_img

Молдова нехай не така популярна для туризму, як наприклад, Німеччина чи Франція, проте душевна і чуйна на українське горе. Саме тому від початку війни її кордони перетнуло понад півмільйона людей, а залишилося і донині приблизно 100 000. Зараз у зв’язку з теперішніми реаліями багато хто продовжує переїжджати в цю країну в пошуках другої домівки, тим паче, що умови для життя добрі. Дізнаємося, які правила в’їзду, чого очікувати водіям і чи потрібна зелена карта в Молдові для біженців.

Які документи потрібні для в’їзду в Молдову?

  • Для тих, хто шукає притулок були створені максимально відкриті умови. Можна навіть без міжнародного паспорта, достатньо внутрішнього українського паспорта або додаткових документів, котрі підтверджують особу.
  • Віза, звісно, також не потрібна.
  • Для тих, хто в’їжджає машиною, бажано мати техпаспорт, водійське посвідчення.
  • Коли перетинаєте кордон з неповнолітнім, потрібно пред’явити свідоцтво про народження, документи, котрі підтверджують родинні зв’язки. Якщо раніше дитина їхала з одним із батьків був потрібен дозвіл від другого, зараз це правило скасували до кінця надзвичайного стану.
  • У випадку, коли виїжджаєте з України з чотирилапим улюбленцем знайте, що складнощів також не повинно виникнути. Можна не пред’являти ветеринарний паспорт та інші довідки.
  • Сертифікація про вакцинацію проти СOVID-19 на даний момент скасована.

Страховка

Без неї також пропускають. Потрібно зазначити, що зелена карта в Молдові для біженців все ж обов’язкова. Без її наявності дозволяють в’їзд, але при цьому дають 24 години для того, щоб оформити поліс. З огляду на різницю в цінах й те, що там у вас і так буде багато справ, пов’язаних із розміщенням, простіше автострахування оформити заздалегідь.

Щодо медичної страховки, вона також не обов’язкова, у разі потреби надаватимуться відповідні послуги.

- РЕКЛАМА-

Дороги

  • Якщо раніше всі дороги для іноземців були платними, потрібно було оплатити віньєтку, то українцям, які шукають притулку, ця вимога зараз не стосується.
  • Якщо хвилюєтеся про те, що не впораєтеся з ПДР Молдови, залиште всі страхи позаду. Загалом загальні правила, позначення та швидкісний режим відповідають звичному. Звісно, трапляються незначні розбіжності, але в разі сумнівів можна в крайньому випадку «скопіювати» поведінку місцевих водіїв, а краще вивчити нові правила, особливо це стане в нагоді, якщо плануєте затриматися.
  • Вартість бензину – в середньому €1,23-1,5 за літр. Залежить від місця заправки, типу палива.
  • Серйозно ставляться до якості авто та наявності повної комплектації – аварійного знака, інструментів, світловідбивних жилетів тощо.
  • Усі, хто перебуває в машині, обов’язково мають бути пристебнутими, а діти сидіти в спеціальному кріслі.

Як бачимо, немає нічого складного, щоб завадило на деякий час вирушити до Молдови, рятуючись від війни в Україні, достатньо мати мінімальний пакет документів і все можливо.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні