Кількість квартирних крадіжок, як правило, збільшується під час сезону відпусток, вихідних і святкових днів.
Саме у ці періоди люди виїжджають за місто, залишаючи житло без нагляду. Чи дійсно кількість квартирних крадіжок збільшується тільки в сезон, а також за якими принципами вибирають ту чи іншу квартиру для пограбування, а найголовніше, як захистити своє житло від непроханих гостей, розповіли в Управлінні поліції охорони в Івано-Франківській області.
– Досить часто трапляється, що дійсно більшість квартирних крадіжок трапляється у літній період, але не завжди. Бувають випадки коли навпаки кількість збільшується в період осені, коли люди виходячи з відпусток залишають своє житло без нагляду. Більшість мешканців квартир та будинків виходять на роботу при чому, не у всіх є кому приглянути за помешканням і кількість квартир під охороною досі залишається малою. Ми пропонуємо скористатися охоронною сигналізацією, адже на сьогодні це є найефективніший метод захисту житла – розповідає заступник начальника Управління поліції охорони в Івано-Франківській області підполковник поліції Андрій Федоров.
– Давайте розглянемо, яку саме квартиру вибирають найчастіше злодії. Як правило, вибирають «легку здобич», тобто квартиру, яка не захищена додатковими засобами – простенькі двері і відносно дешевий замок, на нижніх поверхах – відсутність грат на вікнах і балконах. Потрапляючи в квартиру, крадії беруть те, що легко винести і відразу продати. Наприклад, гроші, золото, негабаритну побутову техніку та гаджети. Але є злодії, які готові протягом декількох тижнів, а то і місяців планувати крадіжку з житла і жертва буде вибрана не випадково, – коментує підполковник поліції. – Їх зазвичай не бентежить ступінь захисту і охорона об’єкта, вони не полізуть в першу-ліпшу квартиру заради кавоварки і ноутбука, їх цікавлять великі суми грошей, коштовності, антикваріат. А інформацію про ступінь заможності люди самі розповідають, викладаючи фото у соціальних мережах, або просто вихваляючись перед сусідами чи співробітниками про придбання тієї чи іншої покупки.
Для того, щоб уберегти своє житло від злодіїв, а нервову систему від зриву, недостатньо встановити лише броньовані двері або змінити замки – необхідний комплекс заходів.
– Ми радимо на дверях під’їзду встановити кодовий замок або домофон, сторонні люди будуть потрапляти в будинок значно рідше. Добре, коли в будинку працює консьєрж. Його робота – уважно стежити за тими, хто входить і виходить з під’їзду, а в разі виявлення підозрілої особи повідомляти в поліцію. На вікнах квартир, які розташовані на 1-2 поверхах, обов’язково встановити металеві грати.
Враховуючи, що більшість квартирних крадіжок відбувається через двері, злочинці висверлюють серцевину замка або користуються відмичками, то варто встановити кілька дверей і бажано кілька замків. Спроба зламати кілька замків на двох дверях займе у злочинця, більше часу і швидше за все він не буде возитися і залишить цю справу незавершеною. Крім того, надійним способом захисту послужить охоронна сигналізація. За встановленням такої сигналізації можна звернутися до нас, в поліцію охорони, – зазначив Андрій Володимирович.
Встановити охоронну сигналізацію можна у дуже короткий час звернувшись за адресою м.Івано-Франківськ, вул. Млинарська, 2, або за цими номерами, де вам нададуть кваліфіковану допомогу та консультацію:
+38 (080) 050 22 20
+38 (099) 050 22 20
+38 (097) 050 22 20
+38 (073) 050 22 20